آموزش و مهارتزنجانزنجان- سردبیر

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان زنجان: فعالان صنایع‌دستی مبانی تجاری‌سازی را یاد بگیرند

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: باید به پراکندگی کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی حوزه ملیله شهر جهانی ملیله توجه ویژه داشت و کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی را در بازارچه‌ای تجمیع کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از موج‌رسا، مهدی باقری با بیان اینکه دبیر خانه شهر جهانه ملیله زنجان با رویکرد معرفی صنایع دستی شهر زنجان ایجاد خواهد شد، اظهارکرد: به منظور توسعه و ترویج ملیله‌سازی در شهر زنجان در راستای آموزش به علاقه‌مندان و تربیت نیروی کار ماهر که قابلیت تجاری‌سازی دارند، دبیرخانه ملیله در زنجان تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید به زیباشناختی، جذابیت کالا و ارزش‌آفرینی توجه داشت، افزود: کالایی مانند ملیله که ارزش مادی دارد، ارزش فرهنگی و معرفی را نیز به مخاطب منتقل می‌کند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با اشاره به اینکه دبیرخانه ملیله زنجان علاوه بر آموزش‌های تخصصی، باید هنرمندان را با نیاز روز و بازار فروش آشنا کنیم، گفت: باید مباحثی چون بسته‌بندی، تولید و فروش نیز مورد آموزش قرار داده شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های موثری برای معرفی و شناساندن شهر جهانی ملیله زنجان و محصولات صنایع دستی آن انجام خواهد شد، خاطر‌ نشان کرد: دوره‌های آموزشی پیشرفته ویژه شاغلان صنایع دستی در راستای کاربردی کردن و تجاری‌سازی صنایع دستی برگزار خواهد شد.

باقری با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی کوتاه‌مدت و مقدماتی برای علاقه‌مندان به هنرهای سنتی و صنایع دستی از جمله برنامه‌های دیگر است، تصریح کرد: این برنامه‌ریزی به منظور ارتقای سطح کیفی تولیدات صنایع دستی انجام شده است.

وی بیان کرد: باید به پراکندگی کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی حوزه ملیله شهر جهانی ملیله توجه ویژه داشت و کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی را در بازارچه‌ای تجمیع کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا