آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

توسعه مهمترین تفکر دولت در کیش است

رییس هیات مدیریت مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش، نوآوری در مشاغل و ارائه خدمات را از جمله نیازهای این جزیره برای جذب گردشگران دانست و گفت: توسعه همه جانبه مهمترین تفکر و علاقه دولت و مسوولان در جزیره کیش است.

به گزارش بازارکار، نادر کشتکار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تیم مدیریتی دستگاه های اجرایی کنونی این جزیره علاقه مند به توسعه کیش بوده و در کنار آن این مجمع نیز متشکل از سرمایه گذاران حوزه های مختلف در حال ارتباط گیری با مسوولان ارشد کشور برای رفع چالش های منطقه هستند.

وی با بیان اینکه رایزنی برای جلوگیری از حذف معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی یکی از مهمترین اولویت های کاری مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش است، یادآور شد: نوآوری در مشاغل و ارائه خدمات از جمله نیازهای امروز جزیره برای تقویت اقتصاد خود از جمله جذب گردشگران است.

کشتکار با اشاره به نقش مراکز تجاری در جذب گردشگران جزیره یادآور شد: این مراکز همواره به عنوان یکی از بازوهای مهم اقتصادی کیش عمل کرده اند و امروز انتظار می رود با نوآوری بتوانند نقش بیشتری در این مسیر ایفا کنند.

مدیرعامل میکامال کیش افزود: در بازار تفریحی و تجاری میکامال اکنون حدود ۷۰۰ غرفه در حال احداث است و احتمالا هفته دولت سال جاری به دست رییس جمهور به بهره برداری برسد.

میکامال با ۲۰۹ هزار متر مربع و در ۳۵ هزار متر مربع زیربنا یکی از پروژه‌ های تفریحی و تجاری جزیره‌ کیش است.

مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش سال ۱۳۹۹ توسط ۱۴ نفر از سرمایه‌گذاران جزیره کیش با هدف اعتلای صنعت ساختمان، رونق کارآفرینی و ایجاد تحریک در صنایع مرتبط با صنعت ساختمان و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای افراد جویای کار و نیز صیانت از نهادهای صنفی و تقویت مدیریت علمی و تشویق سرمایه‌گذاران تاسیس شد.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده که در گذشته آن را قیس می خواندند.

این جزیره از گذشته تاکنون به دلیل موقعیت راهبردی، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا