آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

شرکت‌های بزرگ هرمزگان کارت بازرگانی خود را از استان های دیگر اخذ می‌کنند

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر شرکت های بزرگی نظیر پالایشگاه ها و معادن برای اخذ کارت از اتاق بازرگانی هرمزگان هموار است.

به گزارش بازارکار، احمد مرادی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی هرمزگان که با حضور رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی هرمزگان و دریانورد مشاور عالی ریاست همراه بود، اظهار کرد: اتاق بازرگانی هرمزگان اکنون در بهترین دوران خود قرار دارد و توانسته است با بسترسازی های لازم اعتماد فعالان اقتصادی را جلب کند.

وی افزود: اتاق بازرگانی هرمزگان با استفاده از تجربیات مشاوران قوی و مدیران باسابقه استانی توانسته است جایگاه بخش خصوصی را در استان تقویت کند.

مرادی با بیان اینکه نظر بخش خصوصی در تصمیمات مهم اقتصادی استان تعیین کننده است، بیان کرد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی (بهبود محیط کسب و کار) در تمام تصمیمات کلان اقتصادی در کشور و در استان ها نظر بخش خصوصی به عنوان عضو اصلی تعیین کننده است و باید توسط نهادها جویا شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته دنیا بخش خصوصی نهادی تصمیم گیرنده و ارائه دهنده های تصمیمات نهایی به نهادهای دولتی است و این نشان از اهمیت بخش خصوصی در رشد اقتصادی کشورها دارد.

مرادی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: شرکت های بزرگی که در استان هرمزگان دایر هستند چرا باید کارت بازرگانی خود را از استان های دیگر اخذ کنند و سودی که می تواند عاید مردم هرمزگان شود چرا باید به مرکزنشینان تعلق گیرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: با توجه به موارد قانونی که صراحتا گفته است شرکت های بزرگی که در استان ها دایر می باشند باید کارتشان را از همان استان محل استقرار کسب نمایند از این رو شرکت های بزرگ باید نسبت به انتقال کارت بازرگانی خود از استان های دیگر به استان هرمزگان اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی همچنین در پایان از زحمات و تلاش های ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان در راستای تقویت بخش خصوصی و تلاش برای رشد اقتصادی استان و شرکت در کارهای عام المنفعه و ارائه خدمات به مردم استان قدردانی به عمل آورد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا