اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان زنجان: در صدد ایجاد اشتغال 500 نفری برای ایثارگران زنجان هستیم

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان زنجان، با بیان اینکه در سامانه بنیاد شهید 3هزار نفر بیکار ثبت شده که بالغ بر 80 درصد آنها دارای مدارج علمی هستند، گفت: بزودی تسهیلات اشتغال‌زایی و کارآفرینی برای تعداد از این افراد پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، امیر علی نیک بخش در نشست خبری به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور، با اشاره به تمایل اشتغال برخی افراد در اداره‌ها و شرکت‌ها از طریق آزمون‌ها در صدد جذب 500 نفری ایثارگران در مشاغل استان هستیم، اظهارکرد: پروژه مسکن فرزندان شهدا در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه امسال مستمری و حقوق بازنشستگان این مجموعه افزایش مناسب داشته است، گفت: تدوین قانون جامع برای مجموعه خانواده‌های شهدا و جانبازان ضروری است.

این مسئول با اشاره به اینکه 50 مزار شهدای مناطق محروم و روستایی ساماندهی شده است، تصریح کرد: 160مزار نیز در برنامه ساماندهی سالجاری قرار دارد.

به گفته وی خانواده‌های شهدا، آزادگان و ایثارگران به عتبات عالیات اعزام می شوند که با ثبت‌نام در سامانه شاهدان کوثر به صورت اقساطی اعلام آمادگی کنند.

وی با اشاره به اهمیت ارائه خدمات در مراکز توانبخشی استان برای جانبازان ناتوان و خانواده‌های آنها، اضافه کرد: اقدامات مناسبی برای این افراد دراین مراکز انجام می‌شود.

 وی، با بیان اینکه بزودی مرکز تخصصی و کلینیک مشاوره ویژه خانواده های شهدا و جانبازان و آزادگان راه‌اندازی می‌شود، یادآورشد: اقدامات اساسی در خصوص ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت با تولید محتوا و فیلم و … انجام شده است.

نیک بخش، در پایان با اشاره به تبدیل وضعیت ایثارگران، گفت: در استان زنجان 640 نفر تبدیل وضعیت شدند و تعدادی نیز بزودی طبق قانون تبدیل وضعیت خواهند شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا