آموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیرنوآوری و کارآفرینینواحی و شهرک های صنعتی

استاندار اعلام کرد: سیستان و بلوچستان؛ حائز رتبه ششم کشوری در حوزه اشتغال

استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه این استان در حوزه اشتغال حائز رتبه ششم کشوری است، روند جذب اعتبارات این حوزه را مناسب ارزیابی کرد و بر تداوم تلاش‌ها برای جذب صددرصدی اعتبارات بخش اشتغال تأکید کرد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایران آنلاین، حسین مدرس خیابانی در نشست شورای اشتغال سیستان و بلوچستان از جویندگان کار بویژه جوانان خواست با مهارت‌آموزی تلاش کنند تا در پروژه‌های عمرانی، شهرک های صنعتی و سایر مشاغل مشغول به کار شوند.
وی با بیان اینکه موضوع اشتغال اولویت استان سیستان و بلوچستان است، از تمام فرمانداران و بانک های عامل خواست به مقوله ایجاد شغل به عنوان یک هدف مشترک نگاه کنند و تمام تلاش و تمرکزشان را بر ایجاد فرصت های شغلی پایدار معطوف کنند تا شاهد اشتغال جوانان این خطه باشیم.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان، ایجاد اشتغال در بخش های مختلف اعم از صنعتی، کشاورزی و … را لازمه و راهکار جلوگیری از مهاحرت مردم این سرزمین دانست و از تمام دستگاه ها و بویژه بخش خصوصی و سرمایه گذاران خواست در این زمینه بیش از بیش فعال باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: میزان جذب اعتبارات تبصره ۱۸ به حدود ۵۰ درصد رسیده همچنین صنعت و معدن توانسته ۸۰ درصد این تسهیلات را جذب کند.
داوود شهرکی ادامه داد: در حوزه تبصره ۱۶، یکهزار و ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب داریم که کمتر از یک ماه ۲۰ درصد آن جذب شد و تا پایان شهریور ۵۰ درصد آن جذب می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا