آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیرپیشنهاد سردبیر

راه اندازی کارخانه دانش بنیان فرآوری سیب در اهر از محل موقوفات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی ار راه اندازی کارخانه دانش بنیان فرآوری سیب در اهر از محل موقوفات خبر داد و گفت: مقدمات تاسیس این کارخانه در حال انجام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی ار راه اندازی کارخانه دانش بنیان فرآوری سیب در اهر از محل موقوفات خبر داد و گفت: مقدمات تاسیس این کارخانه در حال انجام است.

حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی در دیدار فرماندار اهر با وی، با اشاره به برنامه‌های اوقاف در جهت افزایش بهره وری موقوفات، گفت: سردخانه‌ نگه داری محصولات کشاورزی در شهرستان اهر از محل موقوفات در حال ساخت بوده که مدتی مغفول مانده بود اما اکنون تمامی تلاش خود را برای تکمیل این سردخانه بی نظیر به کار گرفته‌ایم.

وی هم‌چنین از کمک اوقاف برای جذب سرمایه گذار جهت بهبود وضعیت کشتارگاه صنعتی فعلی و حتی تاسیس کشتارگاه جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: برای تعیین تکلیف وضعیت گورستان‌های متروکه شهر نیز تدابیری اندیشیده شده و با همراهی شهرداری اهر اقداماتی را انجام خواهیم داد؛ هم‌چنین در راستای تعیین تکلیف زمین مقابل فرمانداری اهر نیز بررسی‌هایی انجام گرفته و نقشه مشخصی برای بهره برداری از این زمین تدبیر شده است.

در ادامه “ابوالفضل غنی زاده”، فرماندار اهر نیز با ارائه توضیحاتی در خصوص مشکلات سرمایه گذاری این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان اهر یکی از مناطق مهم کشاورزی به خصوص در تولید سیب استان بوده و با مشکل سردخانه مواجه است؛ اما اکنون سردخانه وقفی و منحصر به فرد این شهرستان که تاسیس آن از سال ۹۳ شروع شده و مدتی در بلاتکلیفی قرار داشت، تا پایان سال تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت اسفناک گورستان متروکه نادرقوجا و زمینی که رو به روی فرمانداری قرار داشته و بخشی از آن موقوفه است، خواستار رسیدگی و کمک اداره کل اوقاف برای ساماندهی این مناطق شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا