آموزش و مهارتگزارشیزدیزد- سردبیر

صنایع کوچک امروزه ۹۰ درصد صنایع کشور را شامل می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: صنایع کوچک امروزه ۹۰ درصد صنایع کشور را شامل می‌شود و به صنایعی گفته میشود که کمتر از ۱۰ نفر در تهیه آن در کارگاه ها، فعالیت داشته باشند.

سیفی گفت: امروزه شرایط اقتصادی کشور طوری است که برای کم اثر یا بی اثر کردن تحریم ها، باید به سمت صنایع کوچک رفت.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: ارزشمند‌ترین و شریف‌ترین تولیدکنندگان سرزمین ما کسانی هستند که در صنایع کوچک فعالیت دارند.

سیفی گفت: صنایع کوچک امروزه ۹۰ درصد صنایع کشور را شامل می‌شود و به صنایعی گفته میشود که کمتر از ۱۰ نفر در تهیه آن در کارگاه ها، فعالیت داشته باشند.

او گفت: اگر صنایع کوچک را به بخش مهمی از صنایع خانگی نیز اختصاص داده شود زمینه توسعه، اشتغال و زمینه تولید در کشور افزایش میابد. همچون قدیم که دستگاه‌های شربافی در خانه‌ها وجود داشت و اقتصاد خانواده را میچرخاند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اگر کشور ایران به سمتی برود که صنایع کوچک خانگی را بتوان در همه خانواده‌ها گسترش داد، نه تنها تحریم‌ها بی اثر می‌شود بلکه زمینه رشد و توسعه اشتغال و تولید در کشور افزایش میابد.

او گفت: امید است مسئولین مربوطه در صنعت با پرداخت تسهیلات مالی، برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد نمایشگاه‌ها بتوانند زمینه توسعه صنایع کوچک خانگی را در کشور فراهم کنند

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا