آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

استاندار هرمزگان: سند سرمایه‌گذاری استان برای تسهیل فعالیت‌های اقتصادی آماده شده است

استاندار هرمزگان گفت: سند سرمایه‌گذاری هرمزگان برای تسهیل فعالیت‌های اقتصادی تدوین و منتشر شده و در این راستا تمامی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان احصا و ۴۰ طرح توجیهی نیز آماده شده است

به گزارش بازارکار، مهدی دوستی در نشست وبیناری احمد وحیدی وزیر کشور با سه استاندار هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوجستان در جنوب کشور در راستای الگوهای عملکردی استانداران در دولت سیزدهم افزود: در این سند سرمایه‌گذاری ۱۲ رسته اولویت‌دار با ۲۰ پروژه دانش‌بنیان، ۱۰۰ مشوق سرمایه گذاری و ۱۳ شهر تخصصی گنجانده‌ایم که می‌تواند موجب تحول استان هرمزگان شود.

وی بیان داشت: برای استان هرمزگان کیف سرمایه‌گذاری طراحی کردیم که در آن سند راهبردی توسعه، تمامی مجوزهای لازم برای اجرای طرح، مطالعات و شاخص‌های اقتصادی، مشوق‌ها و تعهدها قرار گرفته است و سرمایه گذار با مطالعه این کیف به سرعت می‌تواند با امضای سند، فعالیت اقتصادی خود را آغاز کند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: این مساله علاوه بر همه مزیت‌ها سبب می‌شود فساد اداری به شکل قابل توجهی از بین برود و نمی‌توان هیچ اعمال سلیقه‌ای در آن دخیل کرد، تاکنون برای ۱۰۰ ناحیه کیف سرمایه گذاری تهیه شده است.

دوستی همچنین از وزیر کشور خواست در خصوص اعتبارات مصوب برای سیل دی‌ماه سال گذشته، تجهیزات بنادر، تعیین تکلیف برخی مجوزها و شبانه روزی کردن فعالیت گمرکات دستورات لازم را صادر کند.

هرمزگان در تولید مسکن در رده دوم قرار دارد
استاندار هرمزگان گفت: این استان در حوزه سامانه مدیریت پروژه عمرانی در کشور رتبه نخست، در حوزه تولید مسکن با هشت هزار واحد در دست ساخت در کشور، رده دوم و در حوزه رشد اقتصادی فصلی با رشد ۲.۶۸ درصدی از برنامه ابلاغی جلوتر بوده و در حوزه پروانه‌های جدید صنعتی و حوزه ایجاد شغل نیز در رده دوم کشوری قرار دارد.
دوستی افزود: به دنبال یک اکوسیستم که برنامه‌های توسعه در آن تعریف شود، هستیم که الگوی طرح پیمان را بر مبنای پیشرفت مردم استاس هرمزگان تدوین کردیم که دو رکن اساسی این برنامه پیشرفت و مردم بسته شد.

وی بیان داشت: به همین منظور هفت حوزه اصلی در بخش پیشرفت و ۶ حوزه در بخش مردم تعریف و تمامی برنامه‌های ما برای توسعه استان هرمزگان در متن این حوزه‌ها تدوین و در دستورکار اجرایی قرار داده شد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: در بخش پیشرفت هرمزگان چند راهبرد کلان هم داریم که مهم‌ترین آن تمرکز بر روی ایجاد صنایع تمام کننده زنجیره موادخام خروجی از استان برای جلوگیری از خام فروشی است و در بخش مردم نیز کلان‌راهبرد اساسی ما مولدسازی دارایی‌های دولتی است.

وی تصریح کرد: بر همین مبنا ما به دنبال ایجاد شهرک‌های بزرگ از جمله شهر نساجی، فولاد و شیشه و شهر صنعتی لجستیکی هستیم که می‌تواند کمک شایانی در حوزه های اشتغال و اقتصاد استان داشته باشد و طرح‌های آن منتظر تصویب هیات دولت است.

دوستی با تاکید بر توجه ویژه به مردم در تدوین برنامه‌های استان اظهار داشت: در بخش مردم توانستیم از ظرفیت‌های معطل در حوزه‌های درمانی، ماشین آلات دولتی و سالن‌ها و اماکن ورزشی برای بهبود خدمات دهی به مردم هرمزگان استفاده کنیم.

۲۸ هزار خدمت تخصصی درمانی به مردم هرمزگان ارائه شده است
دوستی ادامه داد: در حوزه درمانی تاکنون افزون بر ۲۸ هزار خدمت تخصصی درمانی با استفاده از امکانات معطل دولتی و همراهی پزشکان جهادی به مردم ارائه شده که شامل بخش‌های مختلف درمانی می‌شود.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: در حوزه ماشین آلات دولتی نیز ظرفیت‌های معطل را به کار گرفتیم و در لایروبی رودخانه‌ها اقدامات خوبی انجام شد که نتیجه آن را در سیلاب اخیر مشاهده کردیم همچنین در حوزه اماکن ورزشی نیز ۳۴۲ سالن ورزشی را مردمی سازی کرده و به تدریج در اختیار مردم قرار می‌دهیم تا سرانه ورزشی استان افزایش یابد.
دوستی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آموزش گفت: چهار آزمایشگاه تخصصی زیست، فیزیک، شیمی و زمین شناسی را تجهیز کردیم و آزمایشگاه رشته نانو را به صورت ویژه دیده‌ایم و از سوی دیگر تمرکز مناسبی بر توسعه مدارس استان وجود دارد.
در این جلسه همچنین استاندار هرمزگان بخشی از راهبردها، دستاوردها، اقدامات، نوآوری‌ها و برنامه‌های خود در یک سال گذشته را تشریح کرد و اولویت‌های توسعه استان را که می‌تواند موجب جهش فوق العاده در حوزه اشتغال و اقتصاد استان شود را بیان کرد.
گفتنی است وزیر کشور و مسوولان کشوری حاضر در نشست نیز از عملکرد و فعالیت بسیار مناسب استاندار هرمزگان و نحوه ارائه گزارش وی به صورت ویژه قدردانی و تأکید کردند برخی فعالیت‌های استاندار هرمزگان و ابتکارات وی در حوزه اقتصادی می‌تواند به صورت ملی و در سطح سایر استان‌ها نیز برای توسعه بیشتر کشور اجرایی شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا