دسته‌بندی نشدهکهگیلویه وبویراحمدکهگیلویه وبویراحمد- سردبیر

ایجاد ۸ هزار شغل در کهگیلویه و بویراحمد

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد: با سرمایه گذاری ایمیدرو در استان برای اشتغال ۸ هزار نفر برنامه ریزی شده است.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد: با سرمایه گذاری ایمیدرو در استان برای اشتغال ۸ هزار نفر برنامه ریزی شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: بوکسیت معدن سرفاریاب به جاجرم خراسان منتقل می‌شد که با پیگیری انجام شده ایمیدرو در زمینه ظرفیت‌های سرفاریاب سرمایه‌گذاری می‌کند.
سید احسان عسکری به رویکرد‌ها و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی استان اشاره کرد و افزود: پیگیری اجرای طرح‌های نیمه‌تمام، رفع مانع از طرح‌های موجود و ایجاد ظرفیت‌های جدید از جمله برنامه ها برای پیشرفت حوزه اقتصادی استان است.
معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در جلساتی که در مرکز کشور برگزار می‌شود برای هر سه این موارد رایزنی می‌کنیم، افزود: استان با داشتن جمعیت بالای بیکار و آسیب‌های ناشی از بیکاری، از استخراج معدن بوکسیت سرفاریاب بهره‌ای نمی‌برد و بوکسیت این معدن به صورت خام به جاجرم خراسان منتقل می‌شد.
وی بیان کرد: با حضوری مجازی نماینده جاجرم جلسه‌ای با ایمیدرو در تهران برگزار شد و ضمن تشریح شرایط بیکاری و نیاز به ایجاد اشتغال در استان از ایمیدرو خواستیم بر روی ظرفیت‌های سرفاریاب سرمایه‌گذاری کند.
عسکری افزود: با توجه به ابعاد فنی این طرح، یک میلیون و ۲۰۰ تن بوکسیت سرفاریاب می‌تواند یکی از حوزه‌های سرمایه‌گذاری باشد.
وی بیان کرد: مبلغ سرمایه‌گذاری ایمیدرو در سرفاریاب ۶۰۰ تا یک هزار میلیارد تومان است.
عسکری با اشاره به تعطیلی معدن آهک هیدراته در چرام گفت: این معدن با وجود ۵۰ درصد پیشرفت کاری یک سالی است تعطیل شده که قابل قبول نیست.
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای فعال شدن این معدن با ایمیدرو صحبت کردیم که مورد موافقت قرار گرفت، معدن از فروردین ۱۴۰۱ فعال و برای ۸۰ تا ۹۰ نفر شغل ایجاد می کند.
وی به برنامه‌های تدارک دیده شده برای معدن فسفات چرام اشاره و عنوان کرد: قرار است در کوتاه مدت استخراج معدن و در میان مدت کارخانه فسفات راه‌اندازی شود که می‌تواند کمک بزرگی به بخش کشاورزی کشور باشد.
عسکری به موارد مصرف کود فسفات اشاره کرد و یادآور شد: کود فسفات در حوزه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و سالانه ۶۵۰ هزار تن کود فسفات در بخش کشاورزی استفاده که تنها ۱۰۰ هزار تن آن در کشور تامین می‌شود و مابقی از آفریقا و سوریه وارد می‌شود.
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با ایجاد کارخانه فرآوری فسفات علاوه بر رونق در اقتصاد و حذف نیاز‌های شدید به ارز و دلار، وابستگی به خارج را کمتر و کشور را در مسیر توسعه قرار خواهد داد.
عسکری با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی پتروشیمی دهدشت، عنوان کرد: این واحد اقتصادی در زمان ساخت ۲۵۰۰ و زمان بهره‌برداری ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند.
وی اضافه کرد: بخش اقتصادی استان در سه حوزه صنعت، معدن و گردشگری برنامه سه ساله تدوین کرده که در صورت تامین مالی بین ۵ تا ۸ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا