البرزالبرز- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

استاندار البرز : مهارت آموزی لازمه تکمیل تحصیلات دانشجویی است

استاندار البرز با اشاره به بیکاری بخشی از دانش آموختگان گفت : امروز برای ایجاد اشتغال ، طی شدن دوره های مهارت آموزی لازمه تکمیل تحصیلات دانشجویان است.

استاندار البرز با اشاره به بیکاری بخشی از دانش آموختگان گفت : امروز برای ایجاد اشتغال ، طی شدن دوره های مهارت آموزی لازمه تکمیل تحصیلات دانشجویان است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی عبداللهی در نشست با دانشگاهیان استان البرز با اشاره به روند فعالیت دانشگاه ها، گفت: در ملاقات های مردمی بسیاری از جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه ها برای اشتغال مراجعه می کنند.
وی افزود: این در حالی است که بیشتر شهرک های صنعتی استان اعلام نیاز در خصوص نیروی کار متخصص و کارگر دارند و بسیاری از فارغ التحصیلان فاقد مهارت هستند و نمی‌توانند حتی در حوزه تخصصی خود نیز مشغول به کاری شوند.
عبداللهی اظهار داشت: بر این اساس دانشگاه ها باید دانشجویان خود را به مهارت های مختلف مجهز کنند تا بتوانند در حوزه های مختلف مشغول به کار شوند.
استاندار البرز بیان داشت: باید فرهنگ‌سازی شوند، چراکه این امکان فراهم نیست تا فارغ التحصیلان دانشگاه ها به شغل های ستادی و دولتی دست یابند؛ تعریف کنونی سواد با گذشته متفاوت است به این دلیل که فرد باید به مهارت و فن آموزی مجهز باشد.
وی گفت : نخبگان، دانشگاهیان و صاحبنظران باید طرح و برنامه ارایه دهند که چگونه با سرعت بیشتری به نتایج ماندگار برسیم؛ قرارگاه اشتغال استان البرز با هدف نیل به استان سبز در این حوزه و قرارگاه مسکن برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه، راه اندازی می شود.
استاندار البرز ادامه داد: در این زمینه ها نیز نیاز به برنامه ریزی بر مبنای علمی و پژوهشی داریم؛ قرارگاه یک تشکیلات دائمی نیست بلکه هدف از تشکیل آن رسیدگی به موضوعات در مدت زمانی مشخص با تاثیر گذاری بالا است.
عبداللهی، با بیان اینکه درصدد هستیم نگاه نخبگان و دانشگاهیان را به توسعه استان معطوف کنیم، افزود: بر این باور هستم که در دوره ریاست جمهوری آیت الله رییسی با توجه به اراده ای که شکل گرفته و با استفاده از ظرفیت های نهفته استان، می توانیم مسایل و مشکلات البرز را حل کنیم.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات اثرگذار در استان، راه اندازی قرارگاه اجتماعی است که نتایج ملموسی را برای مردم داشته است.
عبداللهی گفت: در این زمینه نشست های متعددی با گروه های موثر جامعه داشته ایم و توجه ها به این سو جلب شده است.
وی افزود: ارتباط تنگاتنگ با مردم گره گشا است چراکه علاوه بر احصا مشکلات بطن جامعه می توانیم از توان مردم نیز برای حل آنها استفاده کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا