پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

دریافت تسهیلات، بدون داشتن مهارت، منجر به افراد به یک بیکار بدهکار می شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی «همایش سراسری و آنلاین رؤسای مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور»، بیان داشت: افراد فاقد مهارت با دریافت تسهیلات به یک بیکار بدهکار تبدیل می شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی «همایش سراسری و آنلاین رؤسای مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور»، بیان داشت: افراد فاقد مهارت با دریافت تسهیلات به یک بیکار بدهکار تبدیل می شوند.
به گزارش بازارکار از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای تلاش کارکنان سازمان در جهت مهیا ساختن اشتغال جوانان با ارائه ی آموزش های مهارتی را یک عبادت و کار مقدس برشمرد.
«غلامحسین حسینی نیا» با اشاره به فعالیت های چشمگیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای در هفته ملی مهارت، تصریح کرد: در راستای توسعه، چتر مهارتی در گام اول سازمان آموزش فنی و حرفه ای اقدامات ارزنده ای در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی داشته است، ولیکن در گام دوم باید به توسعه نهضت مهارت افزایی بپردازیم و به شعارها و برنامه های اعلام شده عمل کنیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کسب مهارت را راهگشای خوشبختی جوانان و خروج از بن بست بیکاری دانست و افزود: دانشگاه معجزه نمی کند و جوانان نباید سال های طلایی عمر خود را برای استخدام در دولت از دست بدهند.
وی با بیان اینکه افراد ماهر، سرمایه و رکن اصلی تولید می باشند، اظهار داشت: افراد به مدد مهارت به ابزار، جان بخشیده و تولید و بهره وری ایجاد می کنند و دریافت تسهیلات، بدون داشتن مهارت، اشتغال ایجاد نمی کند؛ بلکه یک بیکار بدهکار تولید می کند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با تأکید بر چرخشی کردن تجهیزات کارگاه های آموزشی، اعلام کرد: در راستای بهره گیری از ظرفیت های موجود در توسعه نهضت مهارت افزایی، ضرورت دارد؛ تجهیزات کارگاه های آموزشی به صورت چرخشی در برخی مراکز با اولویت نیازمندی، در اختیار سایر مراکز قرار گیرد و این امر منجر به گسترش چتر مهارتی و ارتقاء کیفیت خدمت رسانی به مردم می شود.
وی در ادامه اذعان داشت: ضرورت دارد از بودجه مصوب سفرهای رئیس محترم جمهور در ارائه آموزش های مهارتی دانش بنیان و مبتنی بر تکنولوژی های برافکن، به جای تجهیز کارگاه های موجود استفاده شود.
حسینی نیا خاطرنشان ساخت: حضور خیرین مهارتی، پشتوانه و قوت قلبی برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در تحقق اهداف و مسئولیت های محوله در مسیر خدمت گذاری به مردم می باشد و این عزیزان موضوع نیاز توسعه مهارت آموزی را به خوبی دریافته اند، ما نیز با بهره مندی از حمایت های این تشکل های خودجوش و مردم نهاد، تمام توان خود را به کار می گیریم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مشکلات معیشتی کارکنان سازمان، سد راهی برای انجام وظیفه آنان نبوده است، گفت: ما مسئولیت اجتماعی و شرعی داریم که اجازه ی بی تفاوتی را نمی دهد و با جدیت پیگیر وضعیت معیشت کارکنان ساعی و خدوم این سازمان بوده و هستیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا