کردستانکردستان- سردبیر

شهرک‌سازی صنعتی در کردستان با نگاه پایداری توسعه اجرایی شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان بر نگاه توسعه پایدار در شهرک سازی صنعتی در این استان تاکید کرد و گفت: همه ابعاد و جوانب ایجاد شهرک صنعتی در نظرگرفته شود تا در آینده آسیب و مشکلی در نتیجه این اقدام بوجود نیاید.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حامد قادرزاده صبح امروز در نشست با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان اظهار کرد: وجود شهرک صنعتی برای توسعه استان امری اجتناب ناپدیر است ولی باید این مهم با نگاه پایداری توسعه دنبال شود.

وی با تاکید براینکه اجرای طرح های دارای توجیه اقتصادی نباید متوقف شود، افزود: علاوه بر مناسب بودن محدوده ای برای ایجاد شهرک صنعتی از لحاظ کاهش هزینه های اولیه و وجودزیرساخت ها باید آینده آن و توسعه شهرهای نزدیک به چنین منطقه ای هم مدنظر قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان با اشاره به اینکه طراحی و ایجاد شهرک های صنعتی باید به گونه ای انجام شود که برای نسل های آینده هم مطلوب باشد، گفت: زمانی که نگاه تعاملی بین همه دستگاه های اجرایی در پیش بردن برنامه ها وجود داشته باشد به نتیجه مطلوب و تاثیرگذار دست پیدا می کنیم.

قادرزاده با بیان اینکه احداث شهرک صنعتی در هر منطقه ای گرایش مردم به آن منطقه را به دنبال دارد، ادامه داد: لذا در طرح های مطالعاتی مربوط به شهرک سازی باید نگاه وسیعی داشت و همه ابعاد و جوانب مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به نیاز و ظرفیت منطقه می طلبد در منطقه ویژه اقتصادی بانه شرکت های دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی بیشتری مستقر شوند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان بر حمایت از ظرفیت نیروی انسانی توانمند در استان تاکید کرد و گفت: اگر در برخی از بخش های صنعتی توان رقابت با سایر استان ها را نداشته باشیم ولی زیرساخت فکری موجود در استان می تواند مزیت رقابتی ایجاد کند.

قادرزاده یادآور شد: با توجه به مزیت موجود در هر شهرستان ، شهرک های صنعتی با نگاه بلند مدت باید پهنه بندی شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا