کردستانکردستان- سردبیر

اجرای 33 پروژه در شهرک های صنعتی کردستان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: هر چند بخش های کشاورزی و گردشگری محوریت اقتصاد استان را تشکیل می دهند ولی تقویت هر یک از این بخش ها با نگاه به توسعه زنجیره ارزش و فراوری همراه با صنایع کوچک امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، احمد خسروی صبح امروز در نشست با معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی کردستان چندین برنامه شاخص در راستای توسعه صنعتی استان دارد، اظهار کرد: علی رغم اینکه، شهرک‌های کردستان 3 سال است در مبحث اعتبارات عمرانی دارای تخصیص درحدصفر بوده ولی خوشبختانه در زمینه شهرک سازی جزو استان های برتر کشور است، وبا وجود همه این مشکلات و کمبود تخصیص، این شرکت توانسته یک هزار و 580 میلیارد ریال طی سال های 1398، 1399 و 1400 در استان پروژه زیرساختی اجرا نماید و در سال جاری هم 33 پروژه را در دست اجرا داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان خاطرنشان کرد: تنها مشکل پیش‌روی شرکت شهرک های صنعتی استان مشکلات اعتباری نیست و بعضا عدم هماهنگی و همکاری مناسب بدنه کارشناسی بعضی از ادارات منجر به مشکلات و کندی کار برای ما شده است.

وی با اشاره به اینکه شاخص میانگین سرانه زمین صنعتی در کشور 18 مترمربع و در کردستان حدود 9 مترمربع است، یادآور شد: یکی از گلایه مندی‌ها، که مشکل اساسی استان در توسعه صنعتی نیزمحسوب میشود؛ کمبود زمین آن هم به دلیل شرایط جغرافیایی و کوهستانی بودن منطقه و هزینه‌بردار بودن آماده سازی زمین برمی‌گردد و از طرفی سال‌های قبل نیز تعیین و توسعه مساحت شهرک‌ها با دیدگاه به یک استان صنعتی وسیع و متناسب تقاضای امروزی دیده نشده است.

*ایجاد زون دانش بنیان در شهرک صنعتی چهار سنندج

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان یکی از پروژه های شاخص این شرکت در استان را شهرک سنندج۴(سرنجیانه) خواند و گفت: این شهرک در 2 فاز تعریف شده که یک فاز آن با مساحت 70 هکتار به بهره برداری رسیده و اراضی آن هم به متقاضیان واگذار شده است.

خسروی با اشاره به اینکه در فاز نخست شهرک رنجیانه ۲۵۰ واگذاری صورت پذیرفته و 80 واحد هم اکنون در حال ساخت و ساز هستند، افزود: طراحی و اجرای فاز دوم این شهرک صنعتی هم جزو برنامه های امسال شرکت شهرک ها است.

وی با بیان اینکه سند 2 فاز این شهرک صنعتی هم به نام شرکت شهرک های صنعتی استان انتقال یافته است، یادآور شد: 6.5 هکتار از اراضی این شهرک هم به زون دانش بنیان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان اظهار داشت: مشکل تامین آب و جاده دسترسی به این شهرک هم تقریبا تعیین تکلیف شده و از 15 کیلومتر خط انتقال آب به این مجموعه فقط 2 کیلومتر آن باقی مانده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا