آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

 افراد دارای مهارت از طریق اعتبارات مشاغل خانگی، تسهیلات اشتغال‌زا دریافت خواهند کرد 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: افراد دارای مهارت از طریق اعتبارات مشاغل خانگی، تسهیلات اشتغال‌زا دریافت خواهند کرد.

به گزارش بازار کار لرستان، علی جهانی در نشست هم‌اندیشی با بنیاد علوی در لرستان بابیان اینکه محرومیت‌زدایی و توسعه مناطق کم‌برخوردار استان در بستر تعاونی و گروهی انجام شود، اظهار کرد: توسعه و اثربخشی بر پیشرفت استان با همکاری و تعامل همه نهادها، دستگاه‌های اجرایی و دیگر تشکلات مردمی صورت می‌گیرد و در این شرایط ایجاد تعامل و کارگروهی هم در بین نهادها و هم در بین مردم ضروری است.

وی به تفاهم‌نامه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بنیاد علوی در زمینه محرومیت‌زدایی در کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه در لرستان نیز بنیاد علوی با شناسایی مناطق و افراد کم‌برخوردار با این اداره‌کل همکاری می‌کند و به افراد دارای مهارت از طریق اعتبارات مشاغل خانگی تسهیلات اشتغال‌زا و اعتبارات بنیاد علوی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به مهارت‌آموزی افراد فاقد مهارت و از طریق مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان، خاطرنشان کرد: در شناسایی افراد، چنانچه مهارتی برای ایجاد شغل نداشتند نیز برای مهارت‌آموزی به مراکز فنی حرفه‌ای معرفی می‌شوند.

جهانی اضافه کرد: با کمک بنیاد علوی و با به‌کارگیری گروه‌های جهادی در شناسایی روستاهای کم برخوردار استان نسبت به تشکیل تعاونی و پرداخت تسهیلات همکاری و در جهت رفع محرومیت این مناطق اقدام خواهیم کرد.

وی بیان کرد: هدف ما هم‌افزایی برای توسعه اقتصاد در روستاها با همکاری بنیاد علوی از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی و کارگروهی است.

به گزارش بازار کار لرستان، بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده میان بنیاد علوی و معاونت تعاون وزارت تعاون، برای محرومیت‌زدایی از یکهزار روستا در مناطق محروم و اشتغال‌زایی توسط تعاونی‌ها اقدام می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا