آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیر

تسهیلات به واحدهای اقتصادی با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد پرداخت می‌شود

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تسهیلات به واحدهای اقتصادی با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد پرداخت می‌شود.

به گزارش بازار کار لرستان، علی جهانی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان با بیان اینکه با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، نهادهای مردمی و بانک‌های گروه کاری اشتغال استان ایجاد شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه رسیدن به چشم‌انداز توسعه و اشتغال باید نقشه راه و برنامه‌ریزی مدونی صورت گیرد، گروه کاری اشتغال تشکیل و با برگزاری جلسات متعدد و بررسی ظرفیت‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی استان سند اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان توسط کارشناسان اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی تدوین شد.

وی به تشریح این سند در کارگروه اشتغال استان پرداخت و عنوان کرد: این سند با شناسایی نقاط قوت و ضعف و پتانسیل‌های بخش کشاورزی، خدمات، صنعت و تعاون، ظرفیت روستاها در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه اقتصادی استان برنامه‌ریزی و متناسب با ظرفیت و توان هر منطقه در لرستان اجرایی خواهد شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به عملکرد سامانه رصد اشاره کرد و افزود: با توجه به تعیین و تعهد اشتغال هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان می‌بایست تا پایان شهریورماه سال جاری ۵۰ درصد از اشتغال تعهد شده خود را در سامانه رصد ثبت کنند.

جهانی با اشاره به عملکرد پرداخت تسهیلات روستایی در لرستان، خاطرنشان کرد: از ابتدای پرداخت این اعتبارات تاکنون ۳۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت توسط بانک‌های عامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان به یک هزار و ۴۳۴ طرح و پیش‌بینی اشتغال ۵ هزار و ۹۸۹ نفر پرداخت و یا عقد قرارداد شده است.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ نیز تسهیلات خوبی به متقاضیان پرداخت شده است، اضافه کرد: این تسهیلات به واحدها و طرح‌های اقتصادی که پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد داشته‌اند پرداخت می‌شود که تاکنون از محل این اعتبارات ۵۶۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به این طرح‌ها پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان دغدغه استاندار و معاونین استاندار را کاهش نرخ بیکاری و پیشرفت اقتصادی استان عنوان و بیان کرد: با کار جهادی و شبانه‌روزی همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و کمک مردم و دولت انقلابی و مردمی در بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی و اشتغال‌زایی در توسعه استان تلاش مضاعف کنیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا