دسته‌بندی نشدهزنجانزنجان- سردبیر

یک‌دهم شاغلان زنجانی در حوزه گردشگری فعال‌اند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: با توجه به جمعیت استان، میزان اشتغال در بخش گردشگری حدود یک‌دهم شاغلان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: با توجه به جمعیت استان، میزان اشتغال در بخش گردشگری حدود یک‌دهم شاغلان است.
امیر ارجمندفر در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۱۹ تاسیسات گردشگری در قالب هتل، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر و غیره در استان فعالیت می‌کند که نزدیک به ۷۱ درصد این تاسیسات گردشگری در محور زنجان، ابهر، سلطانیه و منطقه یک سند آمایش واقع شده است.
وی با اشاره به تدوین سند آمایش استان در بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، افزود: در ماده ۴ سند ملی آمایش در ارتباط با راهبرد، سیاست‌های سرزمینی در بند ۱۹۰ به این مهم اشاره شده است که تجهیز زیرساخت‌ها و توسعه شبکه‌های یکپارچه گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد.
این مسئول ادامه داد: در این ارتباط زنجان به عنوان یکی از استان‌های محور گردشگری راه ابریشم محسوب می‌شود که تنها محور گردشگری غرب ایران بوده و متصل کننده آن به پایتخت بوده و در حال حاضر با توجه به جمعیت استان میزان اشتغال در این بخش حدود یک‌دهم شاغلان است.
ارجمندفر با بیان اینکه بر مبنای تقسیم‌بندی سند آمایش استان مناطق مختلفی تعریف شده است، تصریح کرد: برای طراحی سند کاربردی این بخش وضعیت موجود استان احصا شده است. در سند استانی آمایش استان زنجان ۶ کارکرد مختلف برای گردشگری در نظر گرفته‌ شده، به طوری که برای گردشگری استان در تقسیم‌کار منطقه‌ای، تقسیم‌کار ملی و چشم‌انداز توسعه استان وظایف متنوعی در نظر گرفته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان یادآور شد: توسعه گردشگری روستایی، توسعه اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی، توسعه زمین‌گردشگری و گردشگری فرهنگی و تاریخی از مهم‌ترین محورهای اجرایی سند آمایش است و برنامه‌های اجرایی بر اساس نیازسنجی مبتنی بر آمایش و در ۵ محور طراحی‌ شده خواهد بود.
این مسئول خاطرنشان کرد: اهم برنامه‌های پیش‌بینی‌شده از ساخت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره، ساخت موزه منطقه‌ای زنجان، راه‌اندازی ژئوپارک زنجان و ماه‌نشان و اجرایی شدن سلسله برنامه‌هایی بر محوریت شهر جهانی ملیله و از جمله موزه ملیله است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا