آموزش عالیآموزش های مهارتی و تخصصیپارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیررویدادهاشتاب دهنده هاشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانکارخانه های نوآوریکسب و کارهای نوپامراکز رشدمراکز نوآوری و شتابدهی(منش)نوآوری و کارآفرینییزدیزد- سردبیر

افتتاح ساختمان‌های خدمات فناوری دانشگاه یزد توسط معاون علمی رئیس جمهور

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ساختمان خدمات فناوری و فناوری شماره ۳ را افتتاح و با جمعی از فناوران مستقر در واحدهای این مجموعه در نمایشگاهی که در فضای کار اشتراکی ایجاد شده بود گفت‌وگو کرد.

دانشگاه یزد ساختمان های فناوری شماره ۱ تا ۳، خدمات فناوری، فضای کار اشتراکی و کارگاه‌های خود را با حمایت معاونت علمی بازسازی کرده است تا اعضای هیئت علمی دانشگاه، نخبگان و دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی بتوانند ایده‌های نوآورانه خود را تجاری سازی و به محصولات ایران‌ساخت تبدیل کنند.

ساختمان خدمات فناوری یزد، بخشی از مجموعه ساختمان‌ها و بسترهای ارایه خدمات برای تبدیل ایده به محصول و خدمات نوآورانه به شمار می رود و امروز ساختمان‌ فناوری شماره ۳، ساختمان خدمات فناوری و فضای کار اشتراکی اقبال مورد بازدید قرار گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری همچنین  کلنگ آغاز احداث این مجموعه را به زمین زد تا شرکت‌ها و واحدهای پژوهشی، فناوری و خدمات تخصصی و مراکز نوآوری که افراد حقیقی و حقوقی دانشگاهی شامل استادان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه به منظور ایجاد ارزش افزوده، تولید ثروت، بهره‌وری، کارآفرینی و اشتغال فضاهای اداری و کارگاهی، واحدهای فناور و خلاق خود را در آن احداث کنند.

همچنین واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ می توانند ساختمانهای خود را در این پردیس احداث کنند.

در مجموع ساختمان های پردیس فناوری و صنعتی در مجموع ۵۵ واحد فناور استقرار دارند که بنیان‌گذاران و توسعه دهندگان محصولات و خدمات این واحدها، از دانش آموختگان، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و پژوهشگران هستند.

ساختمان فناوری ۳ دانشگاه یزد در ۲۲۰۰ متر مربع احداث شده و در ۶ طبقه، بستری برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان و خلاق فراهم کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا