پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

یکهزار و ۲۰۶ فرصت شغلی جدید امسال در تعاونی های لرستان ایجاد شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۰۱ تعاونی جدید امسال در استان تشکیل و یکهزار و ۲۰۶ فرصت شغلی نیز در این راستا ایجاد شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۰۱ تعاونی جدید امسال در استان تشکیل و یکهزار و ۲۰۶ فرصت شغلی نیز در این راستا ایجاد شد.
به گزارش ایرنا “علی جهانی” با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: امسال با وجود تعهد استان برای تشکیل ۴۵ تعاونی، اما ۱۰۱ واحد تعاونی خدماتی، توزیعی ، تولیدی و دانش بنیان با عضویت یکهزار و ۵۷۵ نفر فعال شد.
وی اظهار داشت: تعاون یکی از حوزه های مهم اقتصادی کشور است که باید در راستای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی جدید مورد توجه بیشتری قرار گیرد چراکه با تجمیع سرمایه های خُرد و تقویت فرهنگ کار گروهی، موجب افزایش فعالیت مردم در بخش اقتصادی می شود.
جهانی به بازار فروش تعاونی های استان اشاره کرد و افزود: امسال ۲۹ هزار و ۶۴۷ دلار از محصولات تعاونی استان به خارج از کشور صادر شده است.
وی همچنین با تاکید بر نظارت مداوم و مستمر بر فعالیت تعاونی های استان ادامه داد: طی ۶ ماهه نخست سالجاری ۸۱۲ مورد بازرسی و نظارت از واحدهای تعاونی استان انجام شد و کارشناسان اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری جهاد دانشگاهی، ۲۵ هزار و ۴۸۰ نفر ساعت آموزش‌های عمومی، تخصصی، حقوقی و مدیریتی برای تعاونگران لرستانی ارائه کرده‌اند.
سه هزار و ۱۲ تعاونی در لرستان فعالیت دارند و ۳۸ هزار نفر در این واحدها مشغول بکار هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا