خراسان رضویگزارش

پیش بینی برنامه های حفظ تولید و اشتغال در قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت های اقتصادی

به گزارش بازارکار و به نقل از ایلنا، سید مهدی نیازی معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت در نخستین برنامه سفر به خراسان رضوی ضمن شنیدن دغدغه ها و پیشنهادات تشکل های بخش خصوصی در قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت های اقتصادی گفت: به بخش خصوصی هم اعتماد و هم باور داریم و بدون همراهی و تصمیم گیری با یکدیگر، راهی برای عبور از شرایط جدید نداریم.

وی افزود: حمایت از تولید داخل و رفع موانع اقتصادی مهمترین اولویت های وزارت صمت است و در بخشنامه های صادر شده اگر گرهی باشد حتما باز می کنیم.

وی تصریح کرد: بپذیریم که شرایط امروز ما شرایط خاصی است و در این شرایط بنا داریم جلسات ویژه ای را برای رفع مشکلات بخش غیر دولتی اقتصاد را اختصاص دهیم.

نیازی افزایش ظرفیت تولید در بسیاری ازرشته های صنعتی را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: برنامه هایی را برای حل مشکلات مربوط به حوزه بازار و تولید ، تامین و حفظ واحدهای موجود و نیز حفظ تولید و اشتغال پیش بینی کردیم تا کالاهای مورد نیاز عموم مردم تولید و تامین شود.

وی در ادامه از جمع بندی نظرات و مشکلات بخش خصوصی حاضر در جلسه، در قالب گزارش جامع و تقدیم به وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: تامین مواد اولیه و نحوه ورود و خروج آن و نیز نوسازی ماشین آلات صنعتی و معدنی جهت پشتیبانی و حمایت از تولید دانش بنیان  پیشنهادات امروز بود و حتما طی روزهای آینده با اطلاع از آمار مربوط به حوزه صنایع ، صادرات و واردات و … در این زمینه تصمیم گیری خواهیم کرد.

در جلسه تشکل های بخش خصوصی با  معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت، پیشنهاداتی در جهت برون رفت از مشکلات فعلی صنایع ارائه کردند که بیشترین موارد به برداشتن موانع صادرات و واردات، مشکل بورس، مطالبات آموزش، رفع و حل مشکلات بخشنامه های متضاد و مخل امر تولید وصادرات اشاره داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا