پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

زیرساخت‌های لازم برای توسعه مشاغل دانش‌بنیان در استان لرستان فراهم شود

نماینده مردم بروجرد و‌ اشترینان در مجلس با اشاره به ضرورت مانع‌زدایی برای رشد اقتصادی گفت: زیرساخت‌های لازم برای بهبود اقتصاد و توسعه دانش در لرستان فراهم شود.

زیرساخت‌های لازم برای توسعه مشاغل دانش‌بنیان در استان لرستان فراهم شود
نماینده مردم بروجرد و‌ اشترینان در مجلس با اشاره به ضرورت مانع‌زدایی برای رشد اقتصادی گفت: زیرساخت‌های لازم برای بهبود اقتصاد و توسعه دانش در لرستان فراهم شود.
فاطمه مقصودی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، ضمن تبریک سال جدید با اشاره به نامگذاری شعار سال از طرف مقام معظم رهبری اظهار داشت : مقام معظم رهبری شعار سال را تولید ، دانش بنیان و اشتغال زایی نامگذاری کردند، در کشور و به تبع آن در استان لرستان وقتی پشتیبانی و مانع زدایی می‌کنیم و موانع را برای رشد اقتصادی و تولید کنار می‌زنیم و حمایت می‌کنیم تا چرخ کارخانه‌ها بچرخد و به چرخه تولید و حرکت برگردند این به معنی بالا بردن اشتغال است.
وی افزود : وقتی آمار اشتغال در جامعه بالا برود رونق بیشتری هم درعرصه تولید و اقتصاد خواهیم داشت و کشور و استان را به سمت و سوی توسعه حرکت خواهیم داد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد : مانع‌زدایی باعث می‌شود تا ما اشتغال زایی کنیم ، پشتیبانی باعث می شود تا تولید بیشتری داشته باشیم، بحث دانش بنیان هم که مقام معظم رهبری در این زمینه وسط تولید و اشتغال آفرینی آورده اند ،(تولید ،دانش بنیان ، اشتغالزایی) یعنی باید از دانش روز در چرخه تولید و در حرکت به سمت پیشرفت استفاده کرد.
وی با اشاره به حضور جوانان متخصص درعرصه تولید بیان کرد: باید از جوانان متخصص استفاده کنیم، مجهز شویم به دانش روز و دانش نویی که در دنیا در حال اتفاق است، ما نباید از این اتفاقات در سطح جهانی عقب بمانیم.
مقصودی گفت: در راستای بهبود اقتصاد و توسعه دانش و ایجاد زیر ساخت‌ها در استان باید قدم‌های موثری برداشت و زیر ساخت‌ها را باید قوی کرد ودر این زمینه حرکت خوبی داشت، باید شعارها را جدی گرفت و کارهای کاربردی انجام داد نه اینکه به گفته مقام معظم رهبری فقط روی سربرگ نامه‌هایمان بنویسیم.
وی تصریح کرد: باید در عمل و برای مردم و خدمت به آنها قیام کنیم نه اینکه تنها شعار دهیم و حرف بزنیم، شعار سالی که از طرف مقام معظم رهبری اعلام می‌شود ، مسیر راه رشد را به ما نشان می‌دهد، ما یک چشم انداز بیست ساله و برنامه‌های چهارم، پنجم و ششم را داریم که باید به نتیجه برسند و البته در کنار این برنامه‌ها شعار سال را نیز داریم که ما را در رسیدن به اهداف کمک می‌کند.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شعار سال مقام معظم رهبری برای رسیدن به اهداف مشخص وبرنامه‌ریزی شده مهم است و باید اهداف نظام و انقلاب را با حرکت و جهاد خودمان و خدمت جهادی به مردم برای مردم تبیین کرد و در مسیری روشن برای توسعه حرکت کنیم.
مقصودی افزود: شعارامسال مقام معظم رهبری با ویژگی‌هایی از جمله جهاد تبیین، حرکت، دانش و تخصصی کار کردن و همچنین برنامه‌ریزی همراه است، عده‌ایی می‌خواهند شتابزده عملی را انجام دهند وچون عجله دارند و برنامه‌ریزی شده و کارشناسانه نیست ممکن است که در کوتاه مدت با شکست مواجه شوند اما اگر بر اساس قوانین و بر اساس برنامه‌ریزی و بر اساس علم و تخصص پیش برویم به طور یقین به راه روشنی که مد نظرمقام معظم رهبری است ، خواهیم رسید.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا