آموزش و مهارتگزارشیزدیزد- سردبیر

یزد به عنوان کریدور شرکت‌های فناور گام مثبتي برای استان

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه یزد نیازمند شهرک صنعتی جدید است، گفت: پارک علم و فناوری ظرفیت حضور شرکت جدید را ندارد.

محمدصالح جوکار در خصوص شرکت‌های دانش بنیان و اهمیت توجه به آنها، گفت: اینکه یزد به عنوان کریدور شرکت‌های فناور و فعالیت‌های علم و فناوری قرار گیرد یک گام بسیار مثبت برای استان است.

وی با بیان اینکه پیش از این هم مصوبه قرارگیری یزد به عنوان کریدور شرکت‌های فناور وجود داشت، ولی اقدام اثربخشی را شاهد نبودیم، افزود: امیدوارم با اهتمامی که همه دستگاه‌ها دارند این کار سرعت گیرد و قطب فناوری کشور به استان یزد اختصاص یابد.

جوکار یکی از دلایل عدم استقبال شرکت‌های تولیدی برای حضور در شهرک‌های صنعتی را نبود زیرساخت اعلام کرد و اظهار داشت: سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنند که اگر هم مشوق‌هایی در نظر گرفته شود، ولی زیرساخت وجود نداشته باشد، نمی‌توان کار تولیدی کرد و همین مسئله سبب عدم رغبت آن‌ها برای سرمایه‌گذاری و حضور در شهرک‌های صنعتی شده است.

نماینده مردم یزد و اشکذر با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی متوسط از حضور در شهرک‌های صنعتی فراری هستند، گفت: قیمت‌گذاری زمین‌های شهرک‌های صنعتی بالا بوده و همین سبب شده تا آن‌ها درخواست خود را از منابع طبیعی داشته باشند و واحد خود را خارج از شهرک‌های صنعتی برپا کنند.

وی ایجاد شهرک صنعتی جدید برای یزد را خواستار شد و تصریح کرد: الان شهرک‌های صنعتی دیگر برای حضور شرکت‌ها و واحد‌های صنعتی پاسخگو نیست و با توجه به درخواست‌های متعدد برای ایجاد شهرک صنعتی جدید، باید دنبال ایجاد یک شهرک دیگر باشیم تا واحد‌های صنعتی را فعال کنیم.

جوکار افزود: پارک‌های علم و فناوری به دلیل نداشتن جا و مکان پُر بوده و اگر شهرکی برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شود شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا