خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر به ازای هر کارگاه تولید فرش دستباف خراسان رضوی

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با صدور پروانه‌های بهره برداری کارگاه‌های ایجادی تولیدی فرش دستباف با در نظر گرفتن میانگین اشتغال به ازای هر کارگاه بیش از ۲۰۰۰ نفر در استان مشغول به کار هستند.

به گزارش بازارکار و به نقل از ایسنا، مهدی کلالی با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس عملکرد ادارات فرش سازمان‌های صمت کشور از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون، اداره فرش سازمان صمت خراسان رضوی با صدور ۷۷ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری مجتمع‌های بزرگ متمرکز قالیبافی و واحدهای تولیدی فرش دستباف در کشور به رتبه نخست دست یافته است.

وی افزود: این تعداد مجوز صادر شده در استان شامل ۷۴ پروانه بهره‌برداری و ۳ جواز تاسیس مجتمع‌های بزرگ متمرکز قالیبافی و واحدهای تولیدی فرش دستباف می‌شود.

رئیس اداره فرش سازمان صمت خراسان رضوی بیان کرد: همچنین در میزان اشتغال ایجادی، صدور گواهینامه‌های مهارت دانش آموزی و در المپیاد دانش آموزی رتبه نخست کشور را دارا هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان صمت خراسان رضوی، کلالی با بیان اینکه این کارگاه‌ها بدون تخصیص تسهیلات بانکی ایجاد شده‌اند، تصریح کرد: پروانه‌های بهره برداری کارگاه‌های ایجادی بیشتر در شهرستان‌های مشهد، تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، تربت جام، سرخس و قوچان صادر شده است که با در نظر  گرفتن میانگین اشتغال به ازای هر کارگاه بیش از ۲۰۰۰ نفر در استان مشغول به کار هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا