آموزش های مهارتی و تخصصیاجتماعیایلامایلام- سردبیردسته‌بندی نشده

هفته دولت ۲ طرح فنی و حرفه ای در ایلام افتتاح می شود

 مدیرکل فنی و حرفه ای ایلام گفت: همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت ۲ طرح فنی و حرفه ای در این استان افتتاح می شود.


به گزارش بازارکار حامد سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفته دولت در شهرستان های آبدانان و ایوان ۲ کارگاه شامل برق صنعتی و برق اتومکانیک افتتاح می شود تا جوانان در زمینه حرفه آموزی و اشتغال از این طرح ها استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه زیربنای هرکدام از این طرح ها ۲۰۰ مترمربع است، افزود: برای این ۲ طرح چهار میلیارد ریال برای خرید تجهیزات آنها هزینه شده است.
مدیرکل فنی و حرفه ای ایلام به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در اشتغال و توسعه اشاره و تاکید کرد: مراکز فنی و حرفه ای در ۱۴ شهرستان استان فعال است، ضمن اینکه در شهرستان های بدره و چوار که به تازگی اضافه شده اند بصورت سیار مشغول آموزش و حرفه آموزی هستیم.
سلیمانی یادآور شد: ۲۴۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای فعال در استان وجود دارد که با ۲۸۸ تنوع حرفه ای در چهار زیرشاخه صنعت، خدمات ، کشاورزی و فرهنگ و هنر فعالیت می کنند.
وی به مراجعه پنج هزار نفر از ابتدای سال جاری تاکنون به مراکز فنی و حرفه ای استان برای آموزش و مهارت آموزی اشاره و اضافه کرد: نسبت به سال گذشته در این زمینه جهش خوبی داشته ایم.
مدیرکل فنی و حرفه ای ایلام گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه دانش بنیان ورود کرده و ۲ کارگاه دانش بنیان شامل پرورش ماهی گرم آبی و قارچ دکمه ای افتتاح کرده ایم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا