ایلامایلام- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکارخانه های نوآوریکسب و کارهای نوپانوآوری و کارآفرینی

نقش خانه خلاق ایلام برای توسعۀ زیست بوم فناوری و نوآوری کشور

خانه خلاق و نوآوری ایلام با بسترسازی و توسعه کسب و کارهای نوپا به دنبال توسعه فناوری و نوآوری از طریق توجه به صنایع خلاق در کشور است.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری برنا‌؛ هدف این خانه خلاق و نوآوری توسعه فناوری و صنایع خلاق و به‌تبع آن رونق اقتصاد دانش‌بنیان، کارآفرینی و اشتغال‌زایی تخصصی برای استقرار شرکت‌های خلاق و حمایت از واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و مؤسسات پژوهشی در استان ایلام است.
حوزه‌های فعالیت خانه خلاق و نوآوری ایلام شامل نوشت‌افزار و اسباب‌بازی، فضای مجازی، هنرهای تجسمی، گیاهان دارویی ، فناوری اطلاعات و صنایع دستی، مد و پوشاک، نرم‌افزار و کسب‌وکارهای دیجیتال است.
برگزاری رویدادهای کاربردی
برخی از پروژه‌های که تاکنون صورت گرفته شامل ، رویداد کارآفرینی پاور، رویداد ایده‌های خلاق(هنرهای تجسمی) پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نمایشگاه صنایع‌دستی، رویداد کارآفرینی پاور 2، رویداد ایده تا پدیده، نمایشگاه صنایع‌دستی(هتل زاگرس)، جشنواره شراب طهور و کارگاه آموزش تخصصی تعمیر و نگه‌داری چرخ‌خیاطی و ماشین دوخت می‌شود.
توانمندسازی و فضای کار اشتراکی و اداری اختصاصی، ارائه خدمات زیرساخت و استقرار و طی کردن فرآیندهای رشد و تجاری‌سازی و کارگاه ساخت و نمونه‌سازی از جمله خدمات قابل ارائه در خانه خلاق و نوآوری ایلام است.
ایجاد شرایط لازم و ارائه خدمات توسعه‌ای
همچنین در این خانه خلاق و نوآوری امکانات و شرایط ارائه انواع خدمات توسعه‌ای به طرح‌های مرتبط مانند انواع خدمات منتورینگ، مشاوره و آموزش در زمینه‌های کسب‌وکار مالی و حقوقی، تجاری‌سازی ، طراحی و مدل‌سازی، مجوز و استاندارد، صادرات، تدوین طرح کسب‌وکار توجیهی، فنی، تولید، مالکیت معنوی، تحقیقات بازار، بازاریابی، تبلیغات، فروش، خدمات زیرساخت مجازی، جذب و مدیریت منابع انسانی، آموزش‌های تخصصی و مهارتی، جذب سرمایه‌گذار و تأمین سرمایه وجود دارد.
شهریار رستمی مدیر خانه خلاق و نوآوری ایلام با اشاره به اهمیت خانه‌های خلاق و نوآوری در زیست‌بوم اقتصاد خلاق و صنایع فرهنگی کشور گفت: خانه‌های خلاق و نوآوری به‌عنوان پلتفرم و یکی از هسته‌های مهم در جهت تسهیل فرآیند تجاری‌سازی ایده و طرح‌های خلاقانه و نوآورانه و ارائه آن در عرصه صنایع خلاق و همچنین شبکه‌سازی فعالان زیست‌بوم اقتصاد خلاق و صنایع فرهنگی محسوب می‌شوند.
خانه خلاق و نوآوری ایلام با هدف به ثمر نشستن ایده‌های خلاق و نوآورانه با حمایت و راهبری ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مسیر توسعه قرار گرفته است.
ایجاد خانه های خلاق و نوآوری در استان‌ها متعاقب مصوبات سفر دولت سیزدهم و ریاست محترم جمهوری در سفرهای استانی به استان‌ها است که بر اساس این مصوبه در هر استان حداقل 5 خانه خلاق و نوآوری ایجاد می‌شود.
با توجه به اینکه این خانه‌ها توسط بخش خصوصی هر استان ایجاد می‌شوند، این مهم توسعه فناوری در مزیت‌های هر استان را در پی خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا