دسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

تشکیل قرارگاه صنایع دانش بنیان تولیدی

ایجاد اولین شهرک تخصصی برق و الکترونیک خصوصی در کشور

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنایع برق و الکترونیک تاکید کرد و گفت: اولین شهرک تخصصی برق و الکترونیک خصوصی در کشور در تبریز ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، صابر پرنیان  در نشست مشترک با هیئت مدیره انجمن تخصصی برق و الکترونیک استان با اشاره به ایجاد اولین شهرک تخصصی برق و الکترونیک خصوصی در کشور به همت فعالان بخش خصوصی استان، اظهار کرد: ویژگی مهم این حوزه پیوستگی بین جامعه صنعتی برق و الکترونیک و دانشگاه در استان آذربایجان شرقی است که کاملا ملموس بوده و مفهوم واقعی ارتباط محقق شده است.

وی با بیان اینکه کاربرد و مصرف تولیدات رشته صنعت برق و الکترونیک در دنیا در حال افزایش است ، افزود : جهان امروز به سمت توسعه حرکت می‌کند و سرمایه گذاری در این حوزه ثروت آفرین از الزامات توسعه است.

رئیس سازمان صمت استان ، آذربایجان شرقی را به لحاظ وجود صنایع پتروشیمی، صنایع پایین دستی پتروشیمی ، صنایع مس ، موقعیت مرزی منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس و گروه برق و الکترونیک دانشگاه تبریز دارای مزیت تولیدی و رقابتی در صنعت یاد شده دانست و تصریح کرد: با اجرایی شدن ایجاد شهرک پایین دستی صنایع مس در استان، صنعت برق و الکترونیک نیز توسعه و رشد خواهد یافت.

تشکیل قرارگاه صنایع دانش بنیان تولیدی در استان آذربایجان شرقی

پرنیان با اشاره به تشکیل قرارگاه صنایع دانش بنیان تولیدی در استان آذربایجان شرقی، ادامه داد: در صنایع دانش بنیان مسیر حرکت از منابع محوری به سمت علم محوری بوده و با توجه به اتمام منابع دنیا ، صنعت جهان به سمت توسعه این گونه واحدها پیش می‌رود.

وی خاطر نشان کرد : ۸۵ درصد واحدهای تولیدی فعال در حوزه دانش بنیان استان در حیطه برق و الکترونیک بوده و رشته صنعت برق و الکترونیک دارای قابلیت‌های ویژه‌ای در زمینه دانش بنیانی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، گفت: از ۳۰۰ واحد موجود در حوزه برق و الکترونیک استان ، ۲۰ درصد واحدها دارای ظرفیت‌های صادراتی با ارزش افزوده بالا هستند و ما باید با برنامه محوری و جدیت به سمت صادرات تکنولوژی و صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا در جهت ثروت آفرینی حرکت کنیم.

وی تاکید کرد : با برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می کنیم حداقل بتوانیم میزان شرکت‌های دانش‌بنیان فعال تولیدی با محوریت صادراتی را در سال جاری تا دو برابر افزایش دهیم.

لزوم توجه به حوزه تحقیق و توسعه در صنایع برق و الکترونیک

پرنیان با بیان اینکه آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های مهم در صنایع برق و الکترونیک کشور است، گفت: توجه به حوزه تحقیق و توسعه در صنایع برق و الکترونیک به منظور حضور پرقدرت در بازارهای داخلی و جهانی یک الزام است.

وی وجود شهرک تخصصی برق و الکترونیک در استان را موجب تکمیل زنجیره تولید عنوان کرد و افزود: حوزه برق و الکترونیک جای کار بسیاری دارد و سازمان صمت استان آماده همکاری کامل با انجمن و فعالان این صنعت دانش محور و ثروت آفرین است.

رئیس سازمان صمت استان اضافه کرد: در آمایش سرزمینی استان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه این صنعت وجود دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا