تهراندسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

جزئیات حضور رئیسی در شهرستان پردیس؛ از افتتاح شرکت دانش بنیان هزار شغلی تا دستور 6 ماهه

رئیس جمهور کشور در بازدید سرزده به شهرستان پردیس استان تهران از پروژه مسکن مهرُ بیمارستان بومهن و پارک علم و فناوری پردیس بازدید کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور در ادامه سفرهای خود به شهرستان پردیس استان تهران سفر کرد.

رئیس جمهور کشور در بازدید سرزده به شهرستان پردیس استان تهران از پروژه مسکن مهرُ بیمارستان بومهن و پارک علم و فناوری پردیس بازدید کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور در ادامه سفرهای خود به شهرستان پردیس استان تهران سفر کرد.
رئیس جمهور در این سفر یک روزه که به هدف بررسی مشکلات شهرستان پردیس بود از پارک علم و فناوری پردیس که تقریبا قطب فعالیت دانش بنیان کشور محسوب میشود بازدید کرد.
در ادامه این سفر از بیمارستان نیمه کاره انصار الغدیر که یک بیمارستان خیّرساز است که توسط مرحوم حاج عباس جابر انصاری بنا شده و پروژه مسکن مهر پردیس بازدید به عمل آمد.
حشمت الله عسگری معاون اقتصادی استاندارری تهران در گفت و گو با خبرنگار فارس از تهران اظها کرد: یکی از برنامه هایی که در استان تهرن باتوجه به مسائل زیست محیطی دنبال میکند موضوع توسعه شرکتهای دانش بنیان است که تولید و اشتغال خوبی داشته باشند و هم مسائل زیست محیطی کم مخاطره ی داشته باشند.
وی گفت: نزدیک ۶۰ درصد شرکتهای دانش بنیان کشور در استان تهران هستند موضوع پارک علم و فناوری پردیس که تقریبا قطب دانش بنیان در کشور است طرح توسعه آن در ۱۰۰۰ هکتار دنبال می شود که امروز توسط رئیس جمهور مورد بازدید قرار گرفت.
معاون اقتصادی استانداری تهران بیان کرد: کار تقریبا آماده سازی آن انجام شده که در سال جدید پارک علم و فناوری پردیس در یک مقیاس چند برابری آماده واگذاری به شرکت های دانش بنیان است.
عسگری گفت: شرکت زیست تخمیر با سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی و اشتغال ۱۰۵۰ نفری و ظرفیت ۴۴۶۰۰۰۰ هزار عددی در سال محصول امروز توسط رئیس جمهور افتتاح شد.
وی در ادامه افزود: این مجموعه صرفه جویی ارزی خوبی برای کشور دارد و انواع ویتامینها و املاح و مکمل ها و… تولید می کند.
عسگری در ادامه اظهار داشت: این بازدید یک بازدید چند وجهی بود، بخش قابل توجهی از مسکن مهر شهرستان پردیس انجام نشده و دربخشی هم که انجام شده است زیر ساخت ها به شدت ناقص می‌باشد که رئیس جمهور تاکید کردند زیر ساختهای مسکن مهر در اسرع وقت تکمیل شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: از دماوند تا تهران هیچ بیمارستانی وجود ندارد و اگر اتفاقی رخ دهد بیمار را باید به تهران منتقل کنند در آنجا یک بیمارستان نیمه کاره خیر کاره ای وجود دارد که رئیسی دستور دادن حداکثر ظرف ۶ ماه تکمیل و تجهیز شود.
در ادامه رئیس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان حضور پیدا کرد که این جلسه با حضور استاندار تهران، معاون اقتصادی استانداری، فرماندار پردیس و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا