اقتصادی و بازار سرمایهبانک و بیمهپیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیرمجلس

مشکلات زیرساختی مانع به فعلیت درآمدن ظرفیت‌های لرستان هستند

استاندار لرستان گفت: مشکلات و کاستی‌های زیرساختی مانعی بزرگ در به فعلیت درآمدن ظرفیت‌های استان هستند.

به گزارش بازار کار لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای برنامه‌ریزی لرستان که شامگاه گذشته با حضور رئیس قوه مقننه و نماینده ولی‌فقیه در استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: مادامی که مشکلات زیرساختی وجود دارند نمی‌توان انتظار توسعه داشت.

وی با بیان اینکه لرستان از بعد کشاورزی، شیلات، دامپروری و زنبورداری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، تصریح کرد: با این وجود مشکلات زیرساختی اجازه شکوفایی کامل را از این بخش گرفته‌اند.

استاندار لرستان مشکلات بخش راه و ترابری را از دیگر موانع زیرساختی در استان قلمداد و خواستار پیگیری جدی رئیس مجلس نسبت به تخصیص اعتباراتی برای رفع آن‌ها به‌ویژه در راه‌های مواصلاتی با استان‌های هم‌جوار شد.

زیویار اضافه کرد: علیرغم جمعیت بالای استان نسبت به بیشتر استان‌های هم جوار، متأسفانه در تخصیص اعتبارات و رفع مشکلات زیرساختی پایین‌تر دیده می‌شود.

وی عنوان کرد: بسیاری از نیازهای زیرساختی استان باید خیلی سال‌ها پیش دیده شده و برای آن برنامه‌ریزی می‌شده است.

استاندار لرستان نیازهای آبی و روان آبی در حوزه کشاورزی را یکی از ضروریات استان برشمرد و با اشاره به اینکه طبق گزارش سازمان برنامه‌وبودجه نیاز آب ذخیره در استان بین ۴ تا ۵ میلیارد مترمکعب است، ادامه داد: این در شرایطی است که در حال حاضر آب ذخیره شده در استان تنها ۲۰۰ میلیون مترمکعب است.

زیویار تکمیل پروژه سد معشوره را یکی از مطالبات مهم استان عنوان کرد و با بیان اینکه با تکمیل این پروژه بخش کشاورزی چند شهرستان از جمله خرم‌آباد، دلفان، کوهدشت، چگنی و رومشکان تقویت خواهند شد، گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه تاکنون ۲۵ درصد اعلام  شده و خوشبختانه قول مساعدت را از شیبانی گرفتیم، چنانچه مجلس نیز نگاه ویژه‌تری به آن داشته باشند تا پایان سال بخش مهمی از پروژه را به پیش خواهیم برد.

نماینده عالی دولت در لرستان همچنین آزادسازی و ثبت جهانی اثر تاریخی قلعه فلک الافلاک به‌عنوان یک ظرفیت بزرگ گردشگری را مسیری دیگر برای توسعه استان قلمداد و عنوان کرد: اگر اعتبارات لازم برای آزادسازی و مرمت قلعه فراهم شود باعث شکوفایی سایر ظرفیت‌های گردشگری استان می‌شود.

وی اظهار کرد: در بخش واحدهای تولیدی اعتباری بالغ بر ۱۰۵۰۰ میلیارد ریال به استان تخصیص داده شد که خوشبختانه تا ۲.۵ برابر تقاضاها را بررسی و تصویب کردیم.

استاندار لرستان تصریح کرد: امیدواریم این رقم در سال پیش‌رو افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا