پیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیرمجلس

قالیباف: پلدختر بر روی گلوگاه انرژی کشور قرار دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از شرکت پتروپالایش خورشید زاگرس، گفت: پلدختر محروم نیست و بر روی گلوگاه انرژی کشور قرار دارد.

محمدباقر قالی‌باف در دومین روز از نظارت ستادی خود با حضور در شهرستان پلدختر، از شرکت پتروپالایش خورشید زاگرس این شهرستان بازدید کرد و در دیدار با مسئولان این واحد تولیدی، بیان کرد: پلدختر با توجه به مجاورت در کنار تنگه فنی، جای محرومی نیست و بر روی گلوگاه انرژی کشور قرار دارد.

به گزارش بازار کار لرستان، شرکت پتروپالایش خورشید زاگرس، در شهرک صنعتی پلدختر در لرستان احداث و فاز اول این کارخانه در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در زمان وعده ۲ ساله‌ای که به مردم داده شده بود به بهره‌برداری رسید.

مینی پالایشگاه ۵۰۰۰ پنج هزار بشکه‌ای با ۳۰۰۰ میلیاردریال هزینه در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار به عنوان اولین واحد در شهرک صنعتی پلدختر افتتاح شد.

این واحد صنعتی مواد اولیه‌ای مانند نفت خام‌، میعانات گازی، وکیوم باتوم و ته ماند برج تقطیر را به عنوان خوراک ورودی دریافت و محصولاتی مانند انواع قیر، انواع فرآورده‌های نفتی و انواع حلال‌ها را تولید می‌کند.

در این بازدید، کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این نظارت ستادی مشکلات این شهرستان در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی، استمهال دو ساله تسهیلات بانکی سیل زدگان، تکمیل خط راه‌آهن و تکمیل و راه‌اندازی کارخانه تولید کاغذ از سنگ را مطرح کرد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا