اقتصادی و بازار سرمایهبانک و بیمهپیشنهاد سردبیرفرهنگی و اجتماعیلرستانلرستان- سردبیرمجلس

تاکید مجلس یازدهم بر رونق اقتصاد با تکیه بر تولید و ظرفیت‌های بومی و توان داخلی کشور است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:تاکید مجلس یازدهم بر رونق اقتصاد با تکیه بر تولید و بر پایه ظرفیت‌های بومی و توان داخلی کشور است.

به گزارش بازار کار لرستان، دکتر محمد جواد عسگری در بازدید از واحد تولیدی دامداری صنعتی در شهرستان الیگودرز  و نسبت آن به اهمیت اقتصاد پایدارو اشتغال‌آفرینی برای جوانان شهرستان الیگودرز تاکید کرد و با بیان اینکه حمایت از تولید در کشور ضروری است، بیان کرد:  با توجه به نام‌گذاری سال جاری بر پایه تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین و بر اساس سیاست‌های کلان کشور نیاز است با ترسیم و تدوین نقشه راه در بخش کشاورزی و دامپروری نقش‌آفرینی کنیم.

وی در فرآیند بازدید از این واحد تولیدی دامداری گفت: این مجموعه با ظرفیت اسمی ۲۰۰۰ راس دام و در حال حاضر به تعداد بیش از ۱۵۰۰ راس گاو مولد و دوشاب وجود دارند که به میزان ۲۵ تن قابلیت تولید شیر در روز وجود دارد اما ظرفیت‌های این واحد تولیدی تا ۵۰۰۰ راس هم امکان توسعه و بهره‌برداری دارد.

عسکری با اشاره به میزان اشتغالزایی  و مشکلات موجود در فرآیند توسعه‌ای این مجموعه تولیدی در امور دام، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد افراد شاغل در این مجموعه به میزان ۶۵ نفر اشتغال مستقیم است چنانچه طرح‌های توسعه‌ای این مجموعه که به دلیل کمبود نقدینگی لازم و تسهیلات بانکی مورد نیاز تاکنون اجرایی نشده است تا میزان ۱۵۰ نفر افزایش خواهد یافت.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبارات ملی در راستای کمک به بخش اشتغال و تولید شهرستان الیگودرز خبر داد و گفت: با اجرایی کردن و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای مجموعه تولیدی صبا دام لرستان و سایر واحدهای تولیدی زمینه اشتغال بهتری به ویژه برای جوانان در جامعه فراهم خواهد شد که علاوه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی منجر به رونق اقتصادی و تامین نیاز مصرفی محصولات لبنی این استان و کشور خواهد شد.

وی عنوان کرد: تاکید مجلس یازدهم بر رونق اقتصاد با تکیه بر تولید و بر پایه ظرفیت‌های بومی و توان داخلی کشور است که انتظار داریم مدیران نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا