بین المللزنجانزنجان- سردبیر

سفیر ایران در جمهوری ارمنستان: فراهم بودن زمینه حضور فعالان اقتصادی زنجان در بازارهای تجاری ارمنستان

سفیر ایران در ارمنستان، با اشاره به اینکه زمینه برای حضور استان زنجان در بازارهای تجاری و اقتصادی ارمنستان فراهم و فرصت ها را نباید از دست داد، گفت: فعالان اقتصادی در استان زنجان توانایی انجام فعالیت‌های خوب اقتصادی در کشور ارمنستان را دارند.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، عباس ظهوری در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یکی از کارهای خوب در دولت جدید، اعزام و عزیمت بخش خصوصی به برخی از کشورهای همسایه  هستیم که موجب گسترش روابط اقتصادی می شود.

وی با بیان اینکه کشور ارمنستان در طول یک الی دو سال گذشته میزبان هیئت‌های مختلف بازرگانی تجاری و اقتصادی و بازرگانی بوده است، گفت: فعالیت‌های کشورهای همسایه و سبقه ارمنستان فعالیت‌های اقتصادی بوده است و این سفرها برای افزایش آگاهی و شناخت نسبت به ظرفیت‌های تجاری و همکاری‌های اقتصادی دو کشور نقش ویژه‌ای دارد.

سفیر ایران در ارمنستان با تاکید بر اینکه هر قدر شناخت نسبت به کشورهای هدف و فعالیت‌هایی که صورت خواهد گرفت بیشتر باشد ریل‌گذاری اقتصادی و تبادلات تجاری ارتقا پیدا خواهد کر، تصریح کرد: هیات تجاری و اقتصادی استان زنجان به سرپرستی اتاق بازرگانی زنجان توانمند، متنوع و تسلط خوبی نسبت به موضوعات داشته و شناخت خوبی به ارمنستان دارند و بر اساس برنامه‌ریزی شده حضور پیدا کردند که امید است این حضور و گفتگوهای صورت گرفته و عملیاتی شدن آنها، توسعه مراودات و فعالیت‌های تجاری را در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بدیهی است که استان‌های همجوار با کشورهای همسایه ما یک مزیت نسبی دارند که نزدیکی راه و برخی از پارامترهای دیگر کمک شایانی به سرعت گرفتن فعالیت‌‎ها خواهد داشت، گفت: استان زنجان به دلیل نزدیکی و همچنین ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها بسیار خوبی است در استان وجود دارد، می‌تواند روی موضوعات ترابری ترانزیت و فعالیت‌های مشترک تجاری و اقتصادی و تولیدی همکاری مشترکی خوبی داشته باشد.

ظهوری با اشاره به نقش اتاق بازرگانی زنجان در هیات تجاری و اقتصادی استان زنجان، ابراز کرد: اتاق‌های بازرگانی به عنوان یک کانال رسمی و خوب تجاری بهترین گزینه برای ایجاد ارتباط های تجاری و اقتصادی فی ما بین هستند که اتاق زنجان این را به خوبی در هیات استان نشان داد.

سفیر ایران در ارمنستان ادامه داد: اتاق بازرگانی زنجان فعالیت‌های خوبی را انجام داده است که امید است که با گفتگوها و جلساتی که برگزار شده چند پروژه تجاری و اقتصادی به ثمر نشیند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا