آموزش عالیدسته‌بندی نشده

اختیار ویژه وزارت علوم به معاونان آموزش دانشگاه‌ها

معاون آموزشی وزارت علوم از اختیار ویژه این وزارتخانه به معاونان آموزشی دانشگاه‌ها برای ارایه تسهیلات متناسب با شرایط هر دانشگاه در راستای برگزاری حضوری کلاس‌های درس خبر داد.

معاون آموزشی وزارت علوم از اختیار ویژه این وزارتخانه به معاونان آموزشی دانشگاه‌ها برای ارایه تسهیلات متناسب با شرایط هر دانشگاه در راستای برگزاری حضوری کلاس‌های درس خبر داد.

قاسم عمو‌عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه آموزش حضوری دانشگاه‌های کشور از فردا ۱۴ فروردین آغاز می‌شود، درباره تمهیدات این وزارتخانه برای بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها، گفت: برای آغاز آموزش حضوری سراسری در دانشگاه‌های کشور تمهیدات ویژه‌ای درنظر گرفته شده است، البته باید توجه داشته باشید که طی سال‌هایی که درگیر ویروس کرونا بودیم، کلاس‌های درس برقرار بود و حتی طی ماه‌های گذشته اکثر کلاس‌های درس مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا حضوری برگزار می‌شود.

* اختصاص تسهیلات ویژه برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس دانشگاه‌ها

وی با اشاره به تسهیلات ویژه‌ وزارت علوم برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس دانشگاه‌ها، گفت: براساس بخشنامه‌ای که به دانشگاه‌ها برای برگزاری حضوری کلاس‌های درس ارسال شده است تاکید شده که امکان حذف و اضافه برای دانشجویانی که به هر دلیلی امکان حضور در کلاس‌ها را ندارند، باید فراهم شود.

عموعابدینی خاطرنشان کرد: همچنین براساس بخشنامه ارسالی به دانشگاه‌ها شرایطی فراهم می‌شود که دانشجویان واحد‌های خودگردان، در صورت نیاز بتوانند از واحد‌های دیگر دانشگاه استفاده کنند یا در صورت لزوم بتوانند به صورت مهمان شهر‌ محل سکونت خود تحصیل کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ضمن درنظر گرفتن تسهیلات ویژه برای دانشجوهای عزیز، معاون آموزش دانشگاه‌ها این اختیار را دارند که در صورت نیاز، تسهیلات بیشتری را برای دانشجوهای دانشگاه خود در راستای برگزاری حضوری کلاس‌های درس درنظر بگیرند.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی به دانشگاه‌ها خبر داد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا