آموزش عالیآموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: سرمایه‌گذاری در بخش تعاون منجر به توسعه و اشتغال می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: سرمایه‌گذاری در بخش تعاون و تشکیل تعاونی‌های دانش‌بنیان منجر به توسعه و ایجاد اشتغال در استان می‌شود.

به گزارش بازار کار لرستان، علی جهانی در دومین روز از هفته تعاون در بازدید از شرکت تعاونی خرمان با بیان اینکه بهترین راه توسعه عدالت اقتصادی در جامعه تقویت تعاونی‌هاست، اظهار کرد : ما باید از ظرفیت تعاونی‌ها در جهت ایجاد اشتغال و جهش تولید به خوبی استفاده کرده و سعی کنیم جوانان و نخبگان این مرز و بوم را وارد عرصه تعاون کرده و با بروزرسانی و ارائه خدمات و حمایت از تعاونگران، این شرکت‌های تعاونی را گسترش دهیم.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی که در کمین جوانان بیکار هستند، گفت: بیکاری موجب معزلات و مشکلات زیادی برای جوانان شده و لازم است با تشویق افراد بیکار در تشکیل تعاونی که فلسفه شرکت‌های تعاونی استفاده از خرد و سرمایه جمعی و کار گروهی است بتوانیم آنان را در مسیر کار و تولید هدایت کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود : شرکت تعاونی خرمان یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان است که به خوبی توانسته با تکنولوژی روز دنیا و نیروی انسانی ماهر و توانمند با مدیریت خوب مرحوم دکتر صالح نیا یکی از تعاونی‌های موفق کشور باشد، بنابراین امسال نیز تشکیل و حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان از اولویت‌های این اداره‌کل است.

وی در ادامه از واحدهای مختلف این شرکت تعاونی بازدید و با روند تولید داروهای گیاهی این شرکت آشنا شد.

شرکت تعاونی گیاهان دارویی خرمان برای بیش از ۹۰ نفر اشتغال‌زایی کرده و انواع محصولات دارویی را تولید می‌کند و طی سال‌های گذشته یکی از موفق‌ترین تعاونی‌های سطح کشور بوده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا