آذربایجان غربیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

طرح«مسجد کارآفرین» در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود/کاهش نرخ بیکاری در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح مسجد کارآفرین برای نخستین مرتبه در استان گفت: در این راستا همکاران در مساجد حضور یافته و به راهنمایی مردم می‌پردازند و اگر مشکلی در اشتغال داشتند مورد راهنمایی قرار می‌گیرند.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری تقریب، علی دهقان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اقتصاد در کشورمان به سه دسته دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می‌شود، اظهار داشت: در ابتدا مقرر بود که تا ۲۵ درصد اقتصاد کشورمان به صورت تعاونی باشد که این رقم محقق نشد و هم‌اکنون پنج تا ۶ درصد اقتصاد کشورمان به صورت تعاونی اداره می‌شود.
وی تاکید کرد: باید دست به دست هم داده تا اقتصاد تعاونی را با”عدالت‌محوری” شکوفا کرده و در جامعه ترویج دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: همچنین برای نخستین بار در سطح کشور ۶۵ مورد بازرسی شبانه از واحدهای تولیدی انجام شد، در حالی که در سالیان گذشته هیچ بازرسی شبانه رخ نداده بود و این بازرسی نیز در ۶ ماهه دوم سال به حداکثر توان خود می‌رسد.
وی تصریح کرد: امسال میز ارتباطات مردمی در شهرک‌ها و مصلاها برگزار شد و ضمن برگزاری کلاس‌های ایمنی کار و تخصصی، مدت زمان رسیدگی به شکایات به کوتاه‌ترین زمان خود رسید.
دهقان از کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال در استان خبر داد و اظهار داشت: هم‌اینک نرخ بیکاری به ۷.۴ درصد رسیده که از سال ۹۴ تاکنون بی‌سابقه بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۷۴ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی در استان تصریح کرد: امسال اعتبارات آن به ۸۸ میلیارد تومان رسیده، در حالی که سال گذشته این مبلغ ۵۱ میلیارد تومان بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: در سفر ریاست‌جمهوری به استان، آذربایجان‌غربی رتبه دوم کشوری را در برقراری میز خدمت کسب کرد.
وی با اشاره به اجرای طرح مسجد کارآفرین برای نخستین مرتبه در استان بیان کرد: در این راستا همکاران در مساجد حضور یافته و به راهنمایی مردم می‌پردازند و اگر مشکلی در اشتغال داشتند مورد راهنمایی قرار می‌گیرند.
دهقان در ادامه با اشاره به اینکه تعهد اشتغال در سال گذشته ۲۴ هزار نفر بود بیان کرد: این در حالی است که ۱۹ هزار و ۴۶۱ مورد اشتغال انجام و ۸۴ درصد تعهد محقق شد که این اقدامات اشتغال به تلاش کل دستگاه‌های اجرایی بازمی‌گردد.
وی از صادرات ۵۴ میلیون دلاری بخش تعاون خبر داد و افزود: در این رابطه ۱۰ میلیون دلار محصولات تولیدی شرکت‌های تعاونی خود استان بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: در سال گذشته شرکت‌های تعاونی شرکت‌کننده در جشنواره تعاونی‌های برتر کاهش یافته بود اما خوشبختانه امسال این رقم افزایش یافته و آذربایجان‌غربی رتبه هفتم کشوری را کسب کرد و همچنین اتاق تعاون استان نیز به عنوان اتاق برتر ملی انتخاب شد.
وی از ارائه تسهیلات به شرکت‌های تعاونی خبر داد و اظهار داشت: در این رابطه نیز بیش از ۶۹ میلیارد تومان تسهیلات به زودی پرداخت می‌شود.
دهقان تصریح کرد: علاوه بر آن، از شاخص‌ترین اقدامات امسال و اواخر سال گذشته، جذب اعتبارات ملی برای نخستین مرتبه در آذربایجان‌غربی بوده است.
وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته تنها یک شرکت تعاونی دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کرد، بیان کرد: با توجه به شعار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی و توجه به این حوزه، هم‌اینک ۶ شرکت تعاونی در حال تبدیل شدن به دانش‌بنیان هستند و دو شرکت نیز توسط استاندار آذربایجان‌غربی مورد بازدید قرار گرفته است.
دهقان از راه‌اندازی مرکز نوآوری توسعه تعاون در سطح استان برای نخستین مرتبه خبر داد و اظهار داشت: این مرکز در هفته تعاون امسال افتتاح می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا