آموزش و مهارت

تولید محصولات گوناگون زنبور عسل در ایجاد اشتغال نقش اساسی دارد

زنبور عسل افزون بر تولید محصولات گوناگون و اشتغال‌زایی مهمترین نقش خود را در طبیعت با دخالت در عمل گرده‌افشانی و افزایش تولید محصولات کشاورزی و همچنین احیای محیط زیست ایفا می‌کند.

به گزارش بازار کار لرستان، دکتر مصطفی زبردست در همایش تخصصی زنبور عسل و فرآورده‌های آن که در محل پارک جنگلی شهرستان دلفان برگزار شد، اظهار کرد: ‌با توجه به زیرساخت‌های پرورش زنبور عسل در شهرستان دلفان اداره کل دامپزشکی در جهت تقویت این صنعت آمادگی لازم  به منظور صدور مجوزهای بسته‌بندی عسل را اعلام می‌کند.

وی به نقش اداره کل دامپزشکی استان جهت پیشگیری و کنترل بیماری‌های شایع زنبور عسل مثل بیماری‌های انگلی، قارچی و میکروبی اشاره کرد و افزود: از دیگر وظایف این اداره کل انجام تست‌های ارزیابی کیفیت عسل در جهت سالم‌سازی آن است.

زبردست گفت: زنبور عسل افزون بر تولید محصولات گوناگون و اشتغال‌زایی مهمترین نقش خود را در طبیعت با دخالت در عمل گرده‌افشانی و افزایش تولید محصولات کشاورزی و همچنین احیای محیط زیست ایفا می‌کند.

وی یادآور شد: اداره کل دامپزشکی لرستان در محل نمایشگاه جشنواره تخصصی زنبور عسل و فرآورده‌های آن  دارای غرقه جهت خدمت رسانی به متقاضیان بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا