آموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیرمجلس

اشتغال زایی انبوهی در زنبورداری و تولید عسل وجود دارد

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان اشتغال زایی انبوهی در زنبورداری و تولید عسل ایجاد کرد و تمرکز خاصی نیز در بحث صادرات این محصول داشته باشیم.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با بازار کار لرستان اظهار کرد: راه حل کاهش بیکاری در لرستان و دلفان تخصیص آب و رونق کشاورزی است.

وی با بیان اینکه باید با اطلاعات و آمار کافی ورود پیدا کرده تا بتوانیم از حق و حقوق مردم دفاع کنیم، افزود: کشاورزی ایلام با ۲۰۰ هزار هکتار ارضی کشاورزی، ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار از سفر هیات دولت مصوب گرفت و برای لرستان با ۸۰۰ هزار هکتار، ۸۰۰ میلیارد تومان لحاظ شد که این امر بیانگر اهمیت طرح کارشناسی موضوعات استان است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های که می‌شود سرمایه‌گذاری انجام داد و برندسازی کرد محصولات کشاورزی است.

وی گفت: نخود تولیدی دلفان به نام کرمانشاه صادر می‌شود و باید تولیدات این شهرستان از جمله نخود و عسل برندسازی و تجاری سازی شوند تا اشتغال پایدار را به همراه داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ظرفیت عسل در استان و روستای کفراج دلفان، افزود: کمتر روستایی در کشور داریم که بدین شکل تولید داشته باشد و در سبد غذایی نقشی مهم داشته باشد.

وی ادامه داد: عسل علاوه بر بعد تغذیه‌ای ماده‌ای است که اثر آنتی اکسیدانی قوی دارد و در بحث جلوگیری سرطان، تقویت سیستم ایمنی اثرات آنتی بیوتیکی و … همچنین در کرونا یکی از مهمترین ابزار مقابله بود.

ابراهیمی گفت: فقط به فکر تولید عسل نباشیم و نیش زنبور نیز در بحث تحقیقات ضد کرونایی موثر بود.

نماینده مردم سلسله و دلفان اضافه کرد: باید با برندسازی کیفیت عسل را بالا ببریم و تلاش کنیم با معیارهای استانداردسازی عسل لرستان را معرفی کنیم.

وی افزود: با سرمایه‌گذاری بسیار کم می‌توان اشتغال‌زایی انبوهی در زنبورداری و تولید عسل ایجاد کرد و تمرکز خاصی نیز در بحث صادرات این محصول داشته باشیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا