پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

شیخ‌حسینی خبر داد: افزایش ۷۷ درصدی تسهیلات پرداختی به تعاونی‌ها

سرپرست بانک توسعه تعاون در حاشیه بازدید از نمایشگاه «رسم تعاون» به تشریح اقدامات یک‌ساله بانک توسعه تعاون در دولت مردمی سیزدهم پرداخت.

سرپرست بانک توسعه تعاون در حاشیه بازدید از نمایشگاه «رسم تعاون» به تشریح اقدامات یک‌ساله بانک توسعه تعاون در دولت مردمی سیزدهم پرداخت.
افزایش ۷۷ درصدی تسهیلات پرداختی به تعاونی‌ها
به گزارش بازارکار از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شیخ‌حسینی» در حاشیه این بازدید با بیان اینکه مهم‌ترین هدف و راهبرد اصلی این نهاد مالی حمایت از تعاونی‌ها است، گفت: تسهیلات پرداختی به تعاونی‌ها  ۷۷ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به تعاونگران از محل تفاهم‌نامه‌ها، قرارداد عاملیت با بخش صنعت و معدن، خدمات و گردشگری ومیراث فرهنگی و مشاغل خانگی انجام شده است.
شیخ‌حسینی تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بانک توسعه تعاون برای تقویت بخش تعاون تأسیس شده است.
به گفته شیخ‌حسینی، بانک توسعه تعاون در  سال گذشته بیش از  ۲۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است  و مصارف بانک در پایان سال از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفته است که حدود ۷۰ درصد این رقم به بخش تعاون اختصاص یافته است  .
وی تصریح کرد: در ۵ ماه ابتدای سال جاری میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۱ درصد رشد داشته است.
سرپرست بانک توسعه تعاون از هدف‌گذاری پرداخت ۳۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تعاون برای سال ۱۴۰۱ خبر داد.
وی تأکید کرد: این بانک در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برای حمایت از بخش تعاون تأسیس شده است که باید ۷۰ درصد از  اعتبارات را به بخش تعاون اختصاص دهد.
محمد شیخ‌حسینی افزود: سال گذشته بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد، خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی برای تعاونی‌ها تعریف شده که ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات خُرد و مشاغل خانگی گفت: سال گذشته میزان تکلیف بانک توسعه تعاون یک هزار میلیارد تومان بود که به طور کامل پرداخت شده است.
سرپرست بانک توسعه تعاون اعلام کرد: تکلیف بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ۱۷ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۲۷ درصد به این تکلیف عمل شده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال تکلیف بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات ازدواج ۱۲ هزار میلیارد ریال و فرزندآوری ۶۸۶۳ میلیارد ریال است.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا