پیشنهاد سردبیرخراسان شمالیخراسان شمالی- سردبیردسته‌بندی نشده

۴۹۰میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در خراسان شمالی پرداخت شد

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۴۹۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی به متقاضیان روستایی و عشایری این استان در ۲ سال گذشته پرداخت شد که نقش مهمی در اشتغال این اقشار داشت.

در ۲ سال گذشته
۴۹۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در خراسان شمالی پرداخت شد
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۴۹۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی به متقاضیان روستایی و عشایری این استان در ۲ سال گذشته پرداخت شد که نقش مهمی در اشتغال این اقشار داشت.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل در ، مهدی اسلام خواه اظهار داشت: تسهیلات قرض الحسنه به این قشر تولید کننده در راستای حمایت از بخش کشاورزی و دامپروری پرداخت شده است.
وی گفت: در راستای اجرای سیاست های وزارت متبوع در توسعه اشتغال بخش کشاورزی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا طی سال های گذشته با وجود بیماری کرونا و برخی مشکلات اعتباری این میزان تسهیلات با هدف اشتغال روستاییان و عشایر خراسان شمالی پرداخت شده است.
اسلام خواه با بیان اینکه اشتغال روستایی در بخش های کشاورزی و دامپروری سهم بالایی در نرخ اشتغال خراسان شمالی را به خود اختصاص داده است افزود: حمایت از این بخش همیشه وجود داشته است اما عدم ایجاد اشتغال پایدار در بخش های مزبور با توجه به تخصیص اعتبار مطلوبی که در سال های گذشته به این بخش صورت گرفت کمبود نظارت دستگاه های متولی این بخش ها است.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به رتبه دوم فقر استان در شاخص کشوری تصریح کرد: ایجاد اشتغال هنوز هم نیازمند تسهیلات کم بهره برای اقشار مختلف جامعه است اما نظارت بر نحوه استفاده از آن و اجرای درست و جلوگیری از انحراف اعتبارات مربوط نیاز به قانون جامع و اصلاح روند سنوات گذشته دارد.
اسلام خواه با بیان اینکه موضوع اشتغال روستاییان و عشایر باید به صورت ریشه ای حل و فصل شود گفت: شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت متبوع در خراسان شمالی با تشکیل کارگروه مشورتی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی موانع موجود را مطرح و از ظرفیت نمایندگان استفاده خواهد کرد.
براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، خراسان شمالی ۸۶۵ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها ساکن هستند.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا