البرزالبرز- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

اولویت آموزش های مهارتی البرز برمدار اقتصاد دانش بنیان است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز اولویت ویژه مراکز آموزش های مهارتی استان را حرکت در مسیر آموزش هایی عنوان کرد که بستر را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان هموار می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز:
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز اولویت ویژه مراکز آموزش های مهارتی استان را حرکت در مسیر آموزش هایی عنوان کرد که بستر را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان هموار می کنند.
«بهزاد غفاری» ر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با توجه به‌ نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال “تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین” وظیفه می دانیم تلاش وافری را در ایجاد تحول در بستر مهارت های نوظهور و به روز شدن فناوری ها در دستور کار قرار دهیم.
وی تصریح کرد: همه ما موظف به ایجاد تحول در عرصه مهارت های آموزشی موثر و کارآمد هستیم و ضروری است با بهره گیری از روش های نوین برای ایجاد فرصت های مطلوب آستین ها را بالا بزنیم.
غفاری، معرفی مراکز آموزشی برتر به سازمان پارک علم و فناوری استان را از برنامه های این اداره کل در سال جاری عنوان کرد.
وی اظهار داشت: در مرحله نخست ضروری است برای راه اندازی یک ایستگاه نو آوری در بحث مهارتی و ارتقا یکی از این مراکز به عنوان مرکز فناور پیشرفته و نیز ایجاد کارگاه های جدید برای مهارتهای نو ظهور در بستر ایجاد شغل های جدید در آینده با تمام تلاش وارد صحنه شویم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز برقراری ارتباط اثر بخش روسای مراکز آموزش های مهارتی با دانشگاه‌ها ، صنایع ، اتاق بازرگانی و سایر شرکای اجتماعی در راستای توسعه آموزش های دانش بنیان و نوین را مورد تاکید قرار داد.
غفاری گفت: در نظارت ها و بازرسی ها از مراکز آموزش های مهارتی باید ضمن رفع نیازها، بهبود عملکرد این مراکز مورد بررسی و ارزیابی همه جانبه قرار گیرد.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای البرز با هشت مرکز آموزش دولتی و ۴۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی جوانان و مهارت جویان استان فعالیت دارد.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا