آموزش های مهارتی و تخصصیاجتماعیدسته‌بندی نشدهمراکز رشد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: معافیت بیمه ای کارفرمایی اجرا می شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اجرای طرح معافیت بیمه ای کارفرمایی در سال جاری با اجرای طرح کارورزی خبر داد و گفت: طرح کارورزی امکان و فرصتی برای آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کار محسوب می شود.


به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، غلامحسین حسینی نیا، در این باره ابراز داشت: این طرح نه تنها باعث افزایش قابلیت های آنان برای اشتغال در آینده می شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می دهد.
وی افزود: کلیه کارفرمایان درصورت به کارگیری و جذب مستقیم دانش آموخته دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر، می توانند از مزایای پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به صورت کامل توسط دولت به مدت دو سال، بهره مند شوند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: طول دوره کارورزی حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه برای هر کارورز متناسب با ظرفیت بنگاه واستانداردهای آموزشی مهارت تعیین می شود.
متقاضیان به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه به سامانه ملی کارورزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی https://karvarzi.mcls.gov.ir/ مراجعه نمائید.
به گفته وی، هدف از طراحی این سامانه اجرای دوره کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا