اجتماعیدسته‌بندی نشدهقوانین ومقررات کارمجلس

نماینده مجلس: حذف معلمان طرح مهرآفرین از رتبه بندی خلاف قانون است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بر اساس اعلام نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، معلمان طرح مهرآفرین نیز باید شامل قانون رتبه بندی معلمان شوند.

به گزارش بازارکار، علی کریمی فیروزجایی در درباره سرنوشت بررسی اصلاحات آئین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان در هیئت تطبیق مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس نظر این هیئت که متشکل از حقوق‌دانان برجسته و باسابقه است، بخشی از آئین نامه، مغایر قانون تشخیص داده شده و باید اصلاح شود.
گره‌های حل نشده اجرای رتبه بندی معلمان چرا فرهنگیان معترض هستند؟
وی افزود: براساس نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که در مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود، عبارت «اجرای حکم رتبه بندی منوط به تکمیل استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد بود» مغایر قانون تشخیص داده شده و توسط دولت باید به نحوی اصلاح شود که در هیئت مذکور تأیید شود.
کریمی فیروزجایی تأکید کرد: اینکه تا پیش از این آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان شامل معلمان طرح مهرآفرین نمی‌شد، بر اساس نظر هیئت بررسی و تطبیق مجلس، مغایر قانون است و باید اصلاح شود.
وی درباره فرآیند اصلاح این آئین نامه نیز گفت: با توجه به اینکه مغایر قانون بودن این بخش از آئین نامه به صورت رسمی از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ می‌شود، هیئت دولت باید این آئین نامه را اصلاح و مجدداً برای بررسی به مجلس ارسال کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا