اجتماعیتسهیلاتخراسان جنوبیخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

بانک‌ها در پرداخت وام‌های اشتغال فعال‌تر عمل کنند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۱۵ درصد تسهیلات اشتغال پرداخت شده که نیاز است بانک ها برای تحقق تعهد اشتغال در روند پرداخت ها همراهی ببشتری داشته باشند.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، محمد عرب در حاشیه بازدید خبرنگاران از دو طرح موفق در بیرجند که به دنبال حمایت‌های کمیته امداد ایجاد شده بود، اظهار داشت: تعداد تعهدات برای سال 1401، 8 هزار و 192 فرصت شغلی است به شرطی که بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کمیته امداد در این رابطه همکاری کنند.
وی افزود: تاکنون 15 درصد این تعهدات را بانک‌ها پرداخت کردند، اما چون آن ها هم در زمینه اعتباری مشکل دارند پرداخت‌ها سخت شده و تلاش می‌کنیم تا پایان سال بتوانیم تعهدی که به دولت داده‌ایم در خراسان جنوبی به مرحله اجرا برسانیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تاکید کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی را بانک‌ها پرداخت می‌کنند، چون آنها بر اساس منابع اعتباری خودشان اقدام می‌کنند و با توجه به شرایط خراسان جنوبی بر اساس مشکلاتی که در رابطه با نبود واحدهای صنعتی و تولیدی دارد، جذب منابع کم‌ است و رایزنی‌هایی با بانک‌ها می‌کنیم که قول دادند مشکل برطرف شود و از این به بعد در روند پرداخت‌ها تسریع صورت پذیرد.
عرب بیان کرد: از سهمیه‌ای که به ما تعلق گرفته برای اشتغال به بانک‌ها، دو برابر بیشتر معرفی کردیم اگر آن‌ها پرداخت کنند، سهمیه اشتغال تحقق پیدا می‌کند به شرط این که بانک‌ها حمایت کنند و گرنه در زمینه شناسایی هیچ مشکلی نداریم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تصریح کرد: از ابتدای امسال 931 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به خانواده‌های نیازمند پرداخت کردیم که در این راستا یک هزار و 532 فرصت شغلی ایجاد شده است.
عرب با اشاره به این که این فرصت‌های شغلی بیشتر در رابطه با مشاغل خانگی و خرد بوده و بیشترین تسهیلات هم مربوط به بیرجند و درمیان بوده است، افزود: سقف تسهیلات 100 میلیون تومان و برای فعالیت‌های دانش‌بنیان تا 300 میلیون تومان است.
وی اظهار کرد: نظارت‌های دوره‌ای را هم داریم که فرصت‌های شغلی که ایجاد شده تعطیل نشده باشند یا اگر در زمینه اشتغال برایشان مشکلاتی پیش آمد کمیته امداد حمایت‌های جانبی را از آن‌ها انجام دهد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: بر اساس آمارها حدود 17 هزار و 600 نفر زن سرپرست خانوار داریم که در وام‌های اشتغال از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا