آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

آموزش‌های فنی و کسب مهارت عاملی مهم برای ایجاد اشتغال

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید حاج اصغر رمضانی تربت‌ حیدریه گفت: امروزه با توجه به کاهش نیروی انسانی در ادارات و حتی کارخانه‌های پیشرفته کسب مهارت‌های فنی برای تجهیز و پشتیبانی در مشاغل مختلف بسیار حائز اهمیت است.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا هاشم صادق‌زاده اظهار کرد: امروزه آموزش‌های فنی و کسب مهارت در حوزه‌های مختلف یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد اشتغال است و مراکز فنی و حرفه‌ای با برگزاری دوره‌های متفاوت و ارائه مدارک معتبر می‌توانند نقش موثری در پیشبرد این اهداف باشند.
وی با اشاره به اهمیت کسب و کار پایدار افزود: در حال حاضر آموزش نیروی انسانی ماهر و کارآمد در تحولات و پیشرفت‌های اقتصادی به ویژه در کشورهای در حال توسعه نقش مهمی دارد.
صادق‌زاده بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی از طریق تربیت نیروهای ماهر و مورد نیاز بازار کار در حوزه‌های مختلف دارد و این آموزش‌ها نه‌ تنها در کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای نقش دارد بلکه به ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری کمک شایانی می‌کند.
وی با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون برای تعداد ۶۰۰ نفر در ۲ بخش خواهران و برادران دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در این مرکز برگزار شده، توضیح داد: بر حسب نیاز بازار و ایجاد اشتغال پایدار آموزش‌ها در رشته‌های برق، صنایع خودرو، تاسیسات، کشاورزی، طراحی دوخت، هنرهای تزئینی، صنایع دستی، خدمات اداری و فناوری اطلاعات بیشترین متقاضی را در بر داشته است.
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید حاج اصغر رمضانی تربت‌ حیدریه خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ نفر موفق شدند در همین مدت پیش از طی کردن دوره‌های آموزش و کسب مهارت لازم وارد بازار کار شوند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مزایای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آشنایی هنرآموزان در مدت فرا گرفتن مهارت با محل کار واقعی است و این امر سبب می‌شود فرد خود را در محل واقعی کار محک زده و آنچه نیاز است را کسب کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا