آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

هرمزگان جزو ۵ استان برتر کشور در زمینه اشتغال زندانیان است

مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: همکاری و تعامل خوب با مراجع قضایی و همچنین کارآفرینان، موجب شده است هرمزگان به یکی از استان های برتر کشور در زمینه اشتغال زندانیان تبدیل شود.

به گزارش بازارکار، مصطفی کیشانی در نشست تخصصی اشتغال زندان ها که با حضور استان های هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان در بندرعباس برگزار شد، افزود: پیش از سال ۱۳۹۹، هرمزگان در بخش اشتغال زندانیان رتبه قابل قبولی نداشت و هم اکنون با کار کارشناسی و شناسایی ظرفیت ها، تبدیل به پنج استان برتر کشور در زمینه اشتغال زندانیان شده است.

وی بیان داشت: صیادی و صنایع مرتبط با دریا و کشاورزی از ظرفیت های مهم اشتغال در هرمزگان است و با سرمایه گذاری در این بخش ها زمینه اشتغال زندانیان فراهم شده است.

مدیرکل زندان های هرمزگان ادامه داد: اردوگاه حرفه آموزی رودان به عنوان “زندان تحولی” هرمزگان معرفی شده و باید تا پایان امسال برای ۱۲۱ نفر اشتغالزایی کند.

وی یادآور شد: همچنین با ظرفیت خوبی که در بخش کشاورزی در رودان فراهم شده است، هم اکنون برای ۱۲۵ نفر اشتغال مولد در اردوگاه این شهرستان ایجاد شده و تاپایان امسال این آمار به ۲۵۰ نفر نیز افزایش خواهد یافت.

کیشانی تصریح کرد: ۱۱۰ هکتار زمین کشاورزی و همچنین ایجاد گلخانه های تولید نهال مرکبات، انبه و نخل از ظرفیت هایی است که برای اشتغال زندانیان در اردوگاه رودان ایجاد شده است.

مدیرکل زندان های هرمزگان یادآور شد: فرهنگ کار و اشتغال و همچنین ظرفیت های اشتغالزایی در استان های کشور متفاوت است و باید با شناسایی این ظرفیت ها برای افزایش اشتغال زندانیان استفاده کرد.

کیشانی، حضور کارشناسان اشتغال سایر استان ها را در تبادل تجربه ها و همچنین رفع کاستی ها بسیار موثر دانست و افزود: استفاده از تجربه ها و ایده های مختلف می تواند در رونق و توسعه اشتغال زندانیان کارگشا باشد

طبق اعلام اداره کل زندان های هرمزگان؛ از ابتدای سال‌جاری تاکنون برای ۳۵ درصد از مددجویان زندان‌های استان هرمزگان که شرایط لازم را دارند، اشتغالزایی شده و باید این آمار تا پایان امسال به ۵۰ درصد برسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا