پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

در راستای اجرای طرح ملی مشاغل خانگی صورت گرفت؛ ابلاغ اعتبارات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی به استان مرکزی

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از ابلاغ اعتبارات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان خبر داد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از ابلاغ اعتبارات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان خبر داد.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ نگین براتی، معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، از ابلاغ اعتبارات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی استان خبر داد و افزود: میزان اعتبارات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی استان در سال جاری ۶۹۶ میلیارد ریال است. اعتبارات ابلاغ شده با عاملیت بانک‌های توسعه تعاون، رفاه کارگران و کشاورزی توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: تعداد رشته‌های مصوب شده در زمینه فعالیت مشاغل خانگی برای سال جاری ۵۱۵ رشته است که ۴۸۸ رشته از این تعداد، ثبت محور و ۲۷ رشته مجوز محورست و مجوز رشته‌های ثبت محور به صورت آنی صادر می‌شود.

به گفته براتی؛ مجوز‌های صادر شده در ۵ ماهه سال جاری، ۱ هزار و 429 مجوز است که تاکنون تعداد ۵۴۰ نفر به مبلغ ۳۱۳ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند. متقاضیان برای ثبت‌نام و اخذ مجوز الکترونیکی مشاغل خانگی می‌توانند به سامانه مشاغل خانگی به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/مراجعه کنند.

شایان ذکر است؛ طرح ملی مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار همزمان با سراسر کشور به همت جهاددانشگاهی در استان مرکزی در حال اجراست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا