اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

شناور شدن ساعت کاری ادارات به کجا رسید؟

با بازگشایی مدارس ترافیک تهران حدود ۳۰ درصد افزایش می یابد. ساعت طرح ترافیک تغییر کرد. نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران می گوید تغییر ساعت طرح ترافیک نمی تواند مشکل را کامل حل کند و این مُسکن مقطعی است.

به گزارش بازارکار به نقل از فارس، خبر رسید که با تصویب شورای ترافیک شهر تهران ساعت اجرای طرح ترافیک از ابتدای مهر تغییر و از ساعت ۱۶:۳۰تا ۱۸ خواهد شد. به دلیل بازگشایی مراکز آموزشی، برای کنترل ترافیک اقداماتی صورت گرفته است تا بتوانند ترافیک حدود ۳۰ درصدی شهر تهران در ایام بازگشایی مدارس را تا حدودی کاهش دهند.
برای حل معضل ترافیک باید به سراغ راهکارهای فنی و علمی برویم
کمتر از دو هفته دیگر مدارس بازگشایی می‌شود. سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ می‌گوید که به دنبال این هستیم با آغاز نیمه دوم سال و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی تمام ظرفیت معابر در خدمت تردد باش. ترافیک تهران راهکار کوتاه مدت ندارد، راهکارهای کوتاه مدت همین مواردی است که ما انجام می‌دهیم اما برای حل معضل ترافیک باید به سراغ راهکارهای فنی و علمی برویم و سرمایه‌گذاری مناسبی می‌خواهد. ظرفیت حمل ونقل عمومی ما باید پاسخگو باشد، باید به پیاده محوری توجه شود و دولت الکترونیک توسعه پیدا کند و … در این صورت است که تمایل به سفرهای درون شهری و استفاده از خودروی شخصی به حداقل می‌رسد.
البته استاندار تهران هم پیشنهاد شناور شدن ساعات کاری و همچنین دورکاری برخی مشاغل را در مهر ماه داده بود و البته باید برای انجام این کار مسئولین بالادستی تأییدیه‌های لازم را بدهند.
بعد از شیوع کرونا، مدارس دو سالی به صورت مجازی دایر شد و قرار است از مهر سال جاری تمامی مراکز آموزشی به صورت حضوری برگزار شوند. همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها میزان سفرهای درون‌شهری افزایش و ترافیک بیشتر می‌شود. البته ستاد مهر تشکیل شده تا در خصوص بازگشایی مدارس اقداماتی صورت گیرد. قرار است از چند روز دیگر ساعت طرح ترافیک در تهران بیشتر شود.
تغییر ساعت طرح ترافیک نمی‌تواند مشکل را حل کند بلکه تا حدودی ترافیک را کاهش می دهد/تغییر ساعت طرح ترافیک مسکن مقطعی برای کاهش ترافیک/حل مشکل ترافیک یک بار برای همیشه
پرویز سروری نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تغییر ساعات طرح ترافیک و تأثیر آن بر ترافیک تهران در روزهای ابتدایی مهر به خبرنگار فارس می‌گوید: تغییر ساعت طرح ترافیک نمی‌تواند مشکل را حل کند. می‌تواند تا حدودی در کاهش ترافیک مؤثر باشد و به عنوان تنها مؤلفه تأثیرگذار نیست، اما تقریبا هر ساله از این گزینه به عنوان مؤلفه غیراصلی استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه در روزهای ابتدایی مهر ترافیک افزایش می‌یابد، گفت: موضوع ترافیک اول مهر جزو موضوعات پیچیده است و هر ساله این موضوع مطرح است و اقداماتی مانند تغییر ساعات، مُسکن مقطعی است. البته فعلا می‌توان از این مُسکن‌ها استفاده کرد اما باید یکبار برای همیشه این مشکلات را برطرف کرد.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص خودروهای فرسوده گفت:‌ باید نوسازی ناوگان انجام شود و همچنین برای آلودگی هوا تدابیر درستی اندیشیده شود.
مهر ماه و گره ترافیکی/ بسیاری از والدین می‌خواهند فرزندانشان را با خودروی شخصی به مدرسه برسانند
با بازگشایی مدارس، خودروهای تک‌سرنشین افزایش می‌یابد و همین امر به ترافیک کلان‌شهر تهران دامن می‌زند. بسیاری از والدین می‌خواهند فرزندانشان را با خودروی شخصی به مدرسه برسانند و همین امر ترافیک را افزایش داده و در برخی جاها گره ایجاد می‌شود. اتخاذ تصمیمات جدی برای کنترل و روان‌سازی ترافیک در دستورکار مدیران است.
مهدی گلشنی مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل شهرداری تهران می‌گوید: تمهیداتی برای بازگشایی مدارس صورت گرفته و دستورالعملی هم برای مناطق شهرداری تهران ارسال شده است. ایمن‌سازی، همسطح‌سازی معابر و… صورت گرفته است و با بازگشایی مدارس ترافیک حدود ۱۵ درصدی را شاهد هستیم.
«مهار» ترافیک مهر با تغییر ساعت طرح ترافیک!/شناور شدن ساعت کاری ادارات به کجا رسید؟
اقلام آموزشی شامل کتاب لوح فشرده و بازی در همه مقاطع در تمام مناطق شهرداری تهران توزیع می‌شود و همچنین بروشورهای توصیه‌های ایمنی هم تهیه شده است.
کاهش سرفاصله قطارها و بالا بردن ظرفیت جابه جایی/شیفت رانندگان را بیشتر می کنیم
سید مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران می‌گوید: تمهیداتی در راستای مدیریت ترافیک و تسهیل در جابجایی شهروندان پیش‌بینی شده است. تلاش می‌کنیم که تعداد ناوگان مدهای مختلف از طریق تعمیرات افزایش یابد و همچنین شیفت کاری رانندگان بیشتر شود. سرفاصله اعزام‌ها را به حداقل رسانده تا ظرفیت سیستم در روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس بالاتر رود.
ظرفیت سامانه حمل و نقل عمومی متناسب با تقاضای فعلی نیست
وی تأکید کرد که عقب‌ماندگی‌های جدی در حوزه حمل و نقل عمومی به دلیل عدم توجه کافی مسئولین در سال‌های گذشته ایجاد شده است و در حال حاضر ظرفیت سامانه حمل و نقل عمومی متناسب با تقاضای فعلی نیست و تقویت ناوگان در دستورکار قرار دارد.
به گفته شفیعی، ایمن‌سازی محیط اطراف مراکز آموزشی در دستورکار است و تمامی مناطق هم موظفند که نسبت به تکمیل و بهسازی علائم اقدام کنند و اگر نقصی وجود دارد به سرعت آن را برطرف کنند.
وی همچنین تأکید کرد اگر شهروندان ناچار به استفاده از خودروی شخصی هستند توصیه می‌شود که از روش همپیایی استفاده شود. یعنی اگر افراد یک خانواده یا نزدیکان مسیر مشترکی دارند، به جای استفاده از چند دستگاه خودرو از یک خودرو استفاده کنند تا میزان ترافیک کاهش یابد.
در نیمه دوم سال روزها کوتاه تر شده و ترافیک عصرگاهی بیشتر می شود. مدارس هم باز شده و تمام عوامل دست به دست هم داده و میزان ترافیک بیشتر می شود. مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم به خبرنگار فارس گفت:‌در نیمه دوم سال روزها کوتاه‌تر می‌شود و قطعا ترافیک بیشتر می‌شود. تغییر ساعت طرح ترافیک خیلی فایده‌ای ندارد، اما این را بگویم که شورای ترافیک در این زمینه تصمیم‌گیر است و شهرداری تنها نیست و پلیس هم در این زمینه مسئولیت‌هایی دارد.
وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی مدارس تمهیداتی اندیشیده شده تا ترافیک در این ایام کمتر شود.
براساس این گزارش، این روزها موضوع افزایش ترافیک تهران همزمان با بازگشایی مدارس مطرح می‌شود. شهرداری تهران اقداماتی انجام داده و ستاد مهر تشکیل شده است. ساعات طرح ترافیک افزایش پیدا کرد. همچنین برنامه‌ریزی‌هایی برای کاهش سرفاصله قطارها در مترو صورت گرفته و قرار است که ناوگان حمل و نقل عمومی در این ایام اقدامات ویژه‌تری انجام دهد. همچنین پیشنهاد طرح استفاده ازخودروی سرویس مدارس هم داده شده است و البته باید دید در روزهای ابتدایی مهر ترافیک تهران چقدر افزایش می‌یابد؟

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا