پیشنهاد سردبیرخراسان رضویدسته‌بندی نشده

معرفی 13 واحد فناور به سامانه رویداد گام دوم از سوی دانشگاه آزاد قوچان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان گفت: ۲۲ ایده و استارت‌آپ، دو ایده در چالش فناوری، چهار هسته و ۱۳ واحد فناور و ۱۰ گروه زیرساخت و پژوهش شناسایی و به سامانه رویداد ملی گام دوم معرفی شدند.

ظهور دانشگاه فناور در گام دوم(22)/ پولادی در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد؛
معرفی 13 واحد فناور به سامانه رویداد گام دوم از سوی دانشگاه آزاد قوچان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان گفت: ۲۲ ایده و استارت‌آپ، دو ایده در چالش فناوری، چهار هسته و ۱۳ واحد فناور و ۱۰ گروه زیرساخت و پژوهش شناسایی و به سامانه رویداد ملی گام دوم معرفی شدند.
احسان پولادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در تشریح توانمندی‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه آزاد قوچان به منظور حضور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به گذشت بیش از سه ماه از ابلاغ بخشنامه رویداد اظهار کرد: در این راستا یک دوره استارت‌آپ‌ویکند با موضوع ارزش‌آفرینی ایده و دو چالش فناوری با موضوعات بازیافت پساب‌های صنعتی کارخانجات لبنی و راهکار ایجاد ارزش افزوده تخم‌های غیرمثمر شترمرغ و رایزنی با صنایع لبنی و پرورش شترمرغ برگزار شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد گروه و زیرساخت پژوهشی، ایده و استارت‌آپ، شرکت‌های فناور و خلاق و … از واحد قوچان در سامانه رویداد گام دوم دانشگاه ثبت شده است، عنوان کرد: ۲۲ ایده و استارت‌آپ دریافتی، دو ایده در حوزه چالش فناوری، چهار هسته فناور، ۱۳ واحد فناور و ۱۰ گروه زیرساخت و پژوهش شناسایی و به سامانه این رویداد معرفی شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان توانمندی‌های واحد دانشگاهی متبوع خود در راستای تحقق شعار سال با عنوان «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» و تأکید دکتر طهرانچی در به‌کارگیری ظرفیت‌ها و اجرای برنامه‌ها براساس این شعار، بیان کرد: امید است با توجه به وجود لوازم و دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی و ظرفیت هیئت علمی و … و وجود مرکز رشد فعال در واحد قوچان شاهد رشد در این مسیر باشیم؛ بنابراین با همین هدف تلاش‌های جذب بیشتر خواهد بود.
به گزارش آنا، اوایل آبان ۱۴۰۰ روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد فعالیت این دانشگاه، برگزاری رویدادی ملی با عنوان «گام دوم» را مطرح کرد و این پیشنهاد آذر ۱۴۰۰ در جلسه شورای دانشگاه مطرح و به تصویب اعضا رسید و به دنبال آن بخشنامه دی ۱۴۰۰ به رؤسای استانی دانشگاه در سراسر کشور ابلاغ شد تا همه یکدست برای این رویداد مهم آماده شوند.
رویداد ملی گام دوم از ۸ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار و بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و … عرضه خواهد شد.
رویداد ملی گام دوم فرصتی است تا تیم‌های راه‌یافته واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به این رویداد، ایده‌های فناروانه و محصولات دانش‌بنیانی خود را به بزرگ‌ترین صنایع کشور، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهنده‌های خصوصی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه برای جذب تسهیلات و سرمایه‌گذاری عرضه کنند.
رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق برنامه‌ریزی شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا