پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

در دور نخست سفرهای استانی رئیس جمهور انجام شد؛ ثبت ۴۰۷ هزار درخواست مردمی در ستادهای استانی کمیته‌ امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از ثبت ۴۰۷ هزار درخواست مردمی در میز خدمت ستادهای استانی کمیته امداد، در دور نخست سفرهای استانی رئیس جمهور خبر داد.

کارآفرینی برای مددجویان با تسهیلات اعطایی کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از ثبت ۴۰۷ هزار درخواست مردمی در میز خدمت ستادهای استانی کمیته امداد، در دور نخست سفرهای استانی رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش بازارکار از ایرنا از کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در نشست بررسی دور نخست سفرهای استانی رئیس جمهور افزود: در سفرهای استانی رئیس جمهور ۳۹۲ هزار درخواست توسط میز خدمت کمیته امداد ثبت شد که با احتساب ۱۵ هزار نامه دریافتی، در مجموع ۴۰۷ هزار درخواست مردمی به ثبت رسید.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۵۱ هزار مورد رسیدگی شده و ۵۶ هزار درخواست در حال رسیدگی است.

بختیاری با بیان اینکه این درخواست‌ها مربوط به افراد خارج از حمایت کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد برای درخواست‌های مددجویان منابع خاصی اختصاص داده و باید در دور دوم سفرها، اعتباراتی متناسب با حجم درخواست‌های مردمی و مددجویان پیش‌بینی شود.

خدمات مسکن و جهیزیه مهمترین مطالبات مردمی 
وی خدمات مسکن، جهیزیه، لوازم ضروری زندگی و درمان را از مهمترین مطالبات مردمی در سفرهای استانی رئیس جمهور دانست و افزود: برخی درخواست‌های مردمی زمان‌بر و هزینه‌بر است و امیدواریم در دور دوم سفرها که از مهرماه آغاز می‌شود، شاهد تسریع در رسیدگی به درخواست‌های مردمی باشیم.

بختیاری در این نشست که با حضور سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مدیران اجرایی ذی‌ربط برگزار شد از همه دست‌اندرکاران و مجریان سفرهای استانی رئیس جمهور قدردانی کرد.

وی در این دیدار با اشاره به تفاهم‌نامه کمیته امداد با مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به منظور راه‌اندازی میز خدمت در سفرهای استانی رئیس جمهور توسط کمیته امداد اظهار داشت: اقدامات بزرگی در سفرهای استانی رئیس جمهور انجام شد و مهم است که به درخواست‌های مردمی به دقت و به موقع پاسخ داده شود.

بختیاری با اشاره به ظرفیت‌های کمیته امداد در شناسایی نیازمندان و همچنین سامانه هوشمند امداد به عنوان یک پشتوانه اطلاعاتی خوب، تصریح کرد: تشکیل کمیته‌های استانی با به کارگیری تمام واحدهای سازمان و استقرار نمایندگان دفتر مرکزی با هدف ثبت درخواست‌ها و ارسال به سامانه سامد استانی انجام شد.

سیدصولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در این دیدار گفت: کمیته امداد در چند سرفصل اقدام به خدمت‌رسانی به نیازمندان در سفرهای استانی رئیس جمهور کرد، میز خدمت کمیته امداد در این سفرها در واقع میز تکریم و کرامت و الگوی خوبی برای دیگر دستگاه‌های اجرایی بود.

مرتضوی خواستار هماهنگی همه دستگاه‌ها در پاسخگویی به درخواست‌های مردمی شد و گفت: باید گلوگاه‌های خدمت‌رسانی تا پیش از دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور شناسایی و رفع شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا