آموزش و مهارتگزارشیزدیزد- سردبیر

كمبود نيروي انساني در بانك خون استان يزد

سرپرست اداره کل انتقال خون استان یزد گفت: کمبود بودجه ،نیروی انسانی متخصص و کارآزموده از مهمترین چالش های پیش روی این اداره کل است.

سیدمحمدرضا آقایی میبدی در دیدار با نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت مراکز فعال اهدای خون در استان افزود: وضعیت اهدای خون در استان در شرایط قابل قبولی قرار دارد.

وی اظهار کرد: از آنجایی که این اداره کل اکنون ۱۰۰ در صد پاسخگوی نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان های استان است لذا باید طی پنج سال آینده تجهیزات، نیروی انسانی و فضای فیزیکی در انتقال خون یزد ۲.۵ برابر افزایش یابد تا پاسخگوی هرچه بهتر مراکز درمانی باشیم.

آقایی تصریح کرد: انتقال خون جزو دستگاههای حیاتی استان است ولی بودجه کافی برای این مساله دیده نشده است که در آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

وی بابیان اینکه فرهنگ اهدای خون در شهرستان اردکان از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است گفت: ساختمان جدیدالاحداث مرکز خونگیری اردکان، نیاز به تامین اعتبار است.

سرپرست اداره کل انتقال خون یزد با بیان اینکه این مرکز اکنون به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد افزود: این ساختمان  ۷۴درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار لازم تکمیل می شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: اداره کل انتقال خون جزو سازمان های حساس استان است،بنابراین زمینه حضور بیشتر این سازمان در شورای سلامت، پدافندغیرعامل و مدیریت بحران استان فراهم شود.

محمدرضا دشتی همچنین قول مساعد جهت رفع مسائل و مشکلات سازمان انتقال خون اردکان داد و مقرر شد؛ این مسائل توسط فرماندار در سفر استانی استاندار مطرح شود.

همچنین در این نشست مقرر شد فرماندار اردکان ضمن هماهنگی با صنایع بزرگ اردکان بابت رفع مسائل و مشکلات نشستی برقرار شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا