آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

۲ فقره وام ۵۰ میلیون تومانی به رانندگان سرويس مدارس

استاندار یزد از تدوین بسته تشویقی جهت استقبال و جلب رضایت رانندگان سرویس مدارس و کاهش دغدغه خانواده‌ها در این زمینه خبر داد و گفت: به خودروهایی که وارد مدار سرویس مدارس شوند ۲ فقره وام ۵۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه بدون کارمزد پرداخت می‌شود.

مهران فاطمی یکی از دغدغه های والدین دانش آموزان به ویژه در شهر یزد را سرویس مدارس بیان کرد و افزود: خروجی جلسات متعدد اعضای شورای اسلامی شهر یزد با اتحادیه، اصناف، اداره کل آموزش و پرورش و ذی نفعان این حوزه، تصویب نرخی بر اساس آنالیزهای صورت گرفته از متغیرهای موثر و متاثر در نرخ نهایی کرایه سرویس بود.

وی با بیان اینکه نرخ مصوب مذکور، به نسبت نرخ سایر استان ها ارزان تر و متعارف تر است، اظهارداشت: با توجه به دغدغه جدی ما به کاهش فشارهای وارده بر خانواده دانش آموزان و نیز استقبال آژانس ها و سرویس های شخصی از نرخ مصوب، تصمیم جهادی با تدوین بسته تشویقی در این خصوص اخذ شد.

فاطمی با اشاره به افزایش نامتعارف نرخ آن ها در همه استان ها خاطرنشان کرد: بر این اساس در شش ماه اول سال یک فقره وام ۵۰ میلیون تومانی و برای ماه های باقی مانده از سال تحصیلی نیز ۵۰ میلیون تومان دوم تقدیم می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه فرآیند اجرایی آن با همکاری ما بین شورای شهر و فرمانداری یزد و اداره کل آموزش و پرورش استان اطلاع رسانی می شود گفت: امید است محصول تصمیم گیری انجام شده، کاهش نگرانی خانواده ها و فشار هزینه های تحصیل فرزندان آن ها در حوزه سرویس مدارس شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا