اقتصادی و بازار سرمایهزنجانزنجان- سردبیر

جذب صد درصدی تسهیلات تبصره ۱۸ منعقد شده استان زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس گزارش‌ها، بیش از صد درصد تسهیلات تبصره استان زنجان طبق رقمی که انعقاد قرارداد صورت گرفته، جذب شده و هیچ رقمی از استان خارج نشده است.

به گزاش پایگاه خبری بازار کار، ناصر فغفوری در ستاد تسهیل و کارگروه رفع موانع تولید استان زنجان، با اشاره به برگزاری اولین جلسه مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون هماهنگی بانک‌ها، عنوان کرد: یکی از دلایل برگزاری این جلسه مشترک، این مسئله است که سیاست‌های بانکی در کمیسیون هماهنگی بانک‌ها تدوین می‌شود و انتظارات واحدهای تولیدی نیز با حضور بانک‌ها بررسی و گره‌گشایی می‌شود که بر همین اساس امروز مشکل سه واحد تولیدی استان بررسی شد.

وی افزود: بحث‌های مطرح شده در این کارگروه در دو دسته کلی جای دارد. اول در رابطه با مشکلات موردی واحدهای تولیدی که شامل سه واحد که در حوزه صنایع چوب، توسعه آجرسازی و تامین موتورسیکلت فعالیت دارند که عمده مشکلات این مراکز شامل بدهی‌های معوقه، دریافت نکردن تسهیلات و انعقاد قرارداد و تامین ضامن بود که در حضور نمایندگان بانک‌ها و صندوق کارآفرینی مطرح شد تا هر چه سریع‌تر موانع پیش‌ روی این مراکز برداشته شود.

فغفوری با اشاره به بحث طرح رونق و همکاری بانک‌ها در این زمینه، اظهار کرد: در خصوص بحث طرح رونق بانک‌ها در مرحله بررسی قرار دارند و تاکید بر این است که این روند با سرعت بیشتری پیش برود و در نهایت با توجه به سیاست‌گذاری‌ها معین شد تا عملکرد بانک‌ها در روند ارائه تسهیلات شفاف‌سازی شود و در فاز نخست به دلیل اینکه متولی سیاست‌گذاری حوزه اقتصادی استان، استانداری است باید استاندار در جریان شبکه بانکی و ارائه تسهیلات قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه از عمده پول اختصاص یافته در حوزه تسهیلات اطلاعاتی در دست نیست، تصریح کرد: از میزان نقدینگی که در حوزه صنعت و طرح رونق اختصاص داده می‌شود، یک چهارم این میزان در بخش صنعت است که انرژی فراوانی برای رصد هزینه این نقدینگی صرف می‌شود اما برای سه چهارم باقی مانده در طرح رونق، اطلاعاتی در دست نیست و این نکته مسئله‌ای است که می‌تواند مشکل منابع داخلی را حل کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، با اشاره به رعایت نکردن برخی واحدها در دریافت تسهیلات مورد نیاز، خاطرنشان کرد: برخی مواقع مشاهده می‌شود که یک واحد تولیدی در قالب طرح رونق تسهیلاتی را دریافت می‌کند و همزمان از سه بانک دیگر به دلیل اینکه شرایط مطلوبی دارد، تسهیلاتی می‌گیرد و این موضوع از مسائلی است که باید مدیریت شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا